R7 5800X bosta 62 derece oluyor

Pardon hocam V1 dedim aldığım macun o değil. Cooler MasterGel Pro V2 aldığım termal macun. Bir de M.2 boşta 46 derece olması normal mi? Eski i74790K sistemimde 30 derece idi. Bunda 46 derece boşta. Corsair link programında işlemci sıcaklığı 30 32 derece gösteriyor boşta.

Anladım, o halde sıkıntı yok. Mastergel iyi bir macun. Macunun işlemcinin üzerine iyice yayıldığına emin misiniz peki? Pompayı söküp termal macunun yayılıp yayılmadığına bakılabilir. Eğer ayaklardan biri gevşekse biraz sıkmayı deneyebilirsiniz (fazla abartmayın tabi). Eğer termal macun iyi yayıldığı ve soğutucu iyi baskı yaptığı halde sıcaklıklar böyle 60 derecelere çıkıyorsa BIOS ya da işlemci kaynaklı bir sıkıntı söz konusu olabilir. M.2 sıcaklığı konusunda maalesef fikrim yok.

Anladım, o halde sıkıntı yok. MasterGel iyi bir macun. Macunun işlemcinin üzerine iyice yayıldığına emin misiniz peki? Pompayı söküp termal macunun yayılıp yayılmadığına bakılabilir. Eğer ayaklardan biri gevşekse biraz sıkmayı deneyebilirsiniz (fazla abartmayın tabii). Eğer termal macun iyi yayıldığı ve soğutucu iyi baskı yaptığı halde sıcaklıklar böyle 60 derecelere çıkıyorsa BIOS'ya da işlemci kaynaklı bir sıkıntı söz konusu olabilir. M.2 sıcaklığı konusunda maalesef fikrim yok.

Ama işte Corsair link programında her şey yolunda gözüküyor. Boşta 30 32 derece gösteriyr Corsair link programında. Zaten bu H100I GTX satıp H150I almak istiyorum 360 mm radyatörlü.

Geri
Yukarı