R7 5800X ile B450 Plus uyumlu mu?

UnKnown44

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İş PC sistem özellikleri:
Anakart: Asus Tuf B450-PLUS
İşlemci: Ryzen 5800x
İşlemci Soğutucu: ThermalRight Phantom Spirit 120
Ekran Kartı: Asus Dual 6600XT
Ram: Corsair Vengeance 16GBx2 3000MHz
Depolama: Kioxia Exceria 500GB M.2/ Kioxia 960GB SSD
Kasa: Aerocool Cipher
Monitör: 2xDell 19''
Mouse: Bloody V7Ma/Logitech M330
Klavye: Fujitsu
Power Supply: High-Power 650W
Merhabalar, geçenlerde ekran görüntüm gelmediği için bir konu açmıştım. (R7 2700X sistemde Görüntü gelmiyor)
İşlemcimi başka bir anakartta da çalışmadı ve farklı bir CPU'yu kendi anakartıma taktım, o çalıştı. Maalesef işlemcimden kaynaklı olduğunu fark ettim. Bu nedenle yeni bir işlemci almak zorundayım.
Ryzen 7 5800X almayı düşünüyorum. İleride anakartımı güncelleyebilirim, ancak şu anda masraf yapmak istemediğim için ASUS TUF B450 Plus anakartımın bu işlemci için yeterli gelip gelmeyeceğini merak ediyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle öneriler için teşekkür ederim. Anakartı şuan için kısa vadede değiştirmeyi planlamıyorum. Ancak önceki işlemcimin bozulması sebebiyle tereddütte kaldığım için bu anakartın yeterli gelip gelmeyeceğini öğrenmek istemiştim. Her ne kadar asus kendi resmi sayfasında bu işlemci için uyumludur diye belirtse de, güç için yetersiz gelebilir gibi yorumlarla karşılaştığım için sizlere danışmak istedim.

Arkadaşlar öncelikle öneriler için teşekkür ederim. Anakartı şuan için kısa vadede değiştirmeyi planlamıyorum. Ancak önceki işlemcimin bozulması sebebiyle tereddütte kaldığım için bu anakartın yeterli gelip gelmeyeceğini öğrenmek istemiştim. Her ne kadar asus kendi resmi sayfasında bu işlemci için uyumludur diye belirtse de, güç için yetersiz gelebilir gibi yorumlarla karşılaştığım için sizlere danışmak istedim.

Yeterlidir ama yinede işlemciyi taktığınızda VRM sıcaklıklarına bakın.

B550 de güzel ve güncel bi chipset. Şahsen ben de B450 TUF kullanıyorum. Ama kalkıp da kalite olarak B550 hadi X470 bi derece de, X570den iyi falan diyemezsin. İki chipset arasındaki veri yolu hızları ve OC potansiyeli gibi artılar var mesela. Param varsa X570 alırım daha uygun bi sistem için B550 alırım bu kadar basit. Zorlamana gerek yok

Yeni konular

Geri
Yukarı