R7 5800X sistem nasıldır?

Hemen hemen o civarlara geldi hocam monitör çok etkiledi.

Yaptığım uyumsuz mu hocam? Alırken hazır sistemlere de baktımda o yüzden bunları seçmiştim?

Hocam çok pahalıya toplamışsınız açıkçası bir sistemde ihtiyacınız olan fanlı güzel bir kasa, anakart, işlemci, RAM, ekran kartı, PSU, SSD, ve/ya HDD, klavye, mouse, ve monitör eğer işlemci kutusundan çıkmazsa diye de bir fan ekran kartı ile bunları en fazla 25000 TL'ye toplarım

Genellikle Corsair seçmeye çalışmıştım. Tek yazılım üzerinden hepsini kontrol edebilmek için

Evet genel olarak bir ekosistem oluşturma hedefi gördüm, eğer RGB senkronizasyon konusunda kendinizi rahat hissedecekseniz bu şekil en iyisi olur zaten. Bu şekilde kullanabilirsiniz sistemi.

Uyumsuz değiller, sadece daha iyi seçenekler var o kadar.

Özellikle RAM konusunda Crucial Ballistix serisinden RAM alınmalı diye düşünüyorum. Sıvı soğutma 2000 TL civarlarında ve bence etmez o kadar. Arctic Liquid Freezer II alın, veya Silverstone PF240 da olabilir. Bunlar haricinde Bu da tercih edilse iyi olabilir.

SSD konusunda 980 Pro çok iyidir zaten. Ona diyecek sözüm yok.

Hepsini satın aldıysanız o zaman şöyle yapalım, hangilerinin kutularını açtınız? Hepsini açtıysanız güzel bir şekilde geri paketleseniz fena olmaz bazılarını.

Sistem kötü değil bu arada yanlış anlaşılmayalım. Sadece daha F/P alternatifler de bulabilirdik. Ama bu haliyle de iyi.
Fanları, psuyu ve sıvı soğutucuyu kontrol etmek için açtım hocam. Anakart sorun yaratır mı sizce 4 ram slotunu ve 2 ssd yuvasını kullandığım için. Samsung 980pro pcle 4.0 olduğu için anakartı yorar mı diye aklıma takılıyor

Hepsini satın aldıysanız o zaman şöyle yapalım, hangilerinin kutularını açtınız? Hepsini açtıysanız güzel bir şekilde geri paketleseniz fena olmaz bazılarını.

Sistem kötü değil bu arada yanlış anlaşılmayalım. Sadece daha F/P alternatifler de bulabilirdik. Ama bu haliyle de iyi.

O fiyata cok daha iyileri toplanir, parcalar kaliteli RAM ve sogutucu disinda.
Arkadasin ekran kartiyla birlike 45.000 olacak. O fiyata 3080 Ti aliniyor.
@Seferdan iade edebiliyorsaniz edin bence.

Anakart sorun yaratır mı sizce 4 ram slotunu ve 2 ssd yuvasını kullandığım için. Samsung 980pro pcle 4.0 olduğu için anakartı yorar mı diye aklıma takılıyor.

Anakart yorulmaz merak etmeyin, zaten iyi bir anakart iadeye gerek yok.

Kontrol etmek için açtıysanız yine iyi, kutuyu yırtıp zarar vermediyseniz bir geri dönüşünüz var.

Fanları, PSU'yu ve sıvı soğutucuyu kontrol etmek için açtım hocam. Anakart sorun yaratır mı sizce 4 RAM slotunu ve 2 SSD yuvasını kullandığım için. Samsung 980Pro pcle 4.0 olduğu için anakartı yorar mı diye aklıma takılıyor

Sanmıyorum hocam o anakart çok güçlü bir anakart sorun çıkaracağını sanmıyorum
Arkadasin ekran kartiyla birlike 45.000 olacak. O fiyata 3080 Ti aliniyor.
@Seferdan iade edebiliyorsaniz edin bence.

Kesinlikle katılıyorum

Ekosistem istiyor, ama haksız değilsiniz. PC'de olsam yine ekosistem olan bir hazır sistem arayabilirdim. Zaten sistemi de satın almış o yüzden pek anlamı yok.

Soğutucu ve RAM'ler de kaliteli sayılır aslında, ama alternatifleri varken ben tercih etmezdim yalan söylemek istemem.

Genellikle baktığım kadarıyla Corsair 4000d için 240mm sıvı soğutucu tercih edilmişti. Araştırdıklarım arasında bunun sessiz çalışması nedeniyle tercih etmiştim. Ramleri ise pcpartpicker üzerindeki yorumlar nedeniyle aldım. Hemde kasayla uyumlu olması için. Siz daha iyi bilirsiniz hocam ramleri açmadım. Sıvı soğutucununsa sadece kutusunu açtım ve kutuya zarar vermedim. İade edebilirim yani

İade ile falan uğraşma, şu anki parçalar kaliteli olmuş, yukarıda fp açısından daha iyisi olur diye öneriler yazılmış ama para sıkıntı değilse kurup oyun keyfine bak.

Genellikle baktığım kadarıyla Corsair 4000D için 240mm sıvı soğutucu tercih edilmişti. Araştırdıklarım arasında bunun sessiz çalışması nedeniyle tercih etmiştim. RAM'leri ise pcpartpicker üzerindeki yorumlar nedeniyle aldım. Hemde kasayla uyumlu olması için. Siz daha iyi bilirsiniz hocam RAM'leri açmadım. Sıvı soğutucununsa sadece kutusunu açtım ve kutuya zarar vermedim. İade edebilirim yani.

Ekosistem olusturmussunuz, degistimek istemiyorsaniz kalsin, ne diyebilirim ki.
Degistirmek isterseniz onerilerim bunlar:
RAM:
Sogutucu:
@Sir Benjamin ne dersiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı