RX6800 sistemde ETS 2 oynarken ekranda pikseller çıkıyor ve görüntü bozuluyor

hknst

Hectopat
Merhaba arkadaşlar sistem almıştım 5-6 ay öncesinde o zaman da vardı şimdi de aynı problem var uzun zamandır da bakamıyorum iş yoğunluğumdan dolayı şimdi aklıma geldi de bir yazayım dedim :)
Sistem geldiğinde stok soğutucusu çıkardım kendi aldığımı taktım ETS 2'de oyun oynarken şöyle bir hata değil ekranda şöyle bir renklenme çıktı.

WhatsApp Image 2022-12-19 at 18.59.19.jpeg

Bunu da ağır çekim de çektim normal saniyelik bir geçişte çıkıyor ama can sıkıcı.

Sistemim.
Ekran kartı RX6800.
İşlemci Ryzen 5 5600.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece ETS 2'de mi var yoksa başka oyunlarda da var mı? HDMI kablosu mu kullanıyorsunuz? Acaba kabloyla ilgili olabilir mi? Monitörünüzde ölü piksel yok değil mi?

Hocam bir kablo bağlantılarını kontrol edin isterseniz, ne olur ne olmaz, şöyle yalandan bir tam oturmuş mu kontrol edin. Sadece oyunlarda mı oluyor hocam?

Oyunlarda oluyor milisaniyelik sürekli olan bi durum değil ama göze takılınca rahatsız ediyor :)

YouTube Twitter Chrome oralarda takılınca bi sıkıntı yok
Hocam yani her zaman oluyorsa kablonuzu değiştirip deneyebilirsiniz, eğer ki yine sorun devam ediyorsa monitörden kaynaklanan bir durum olabilir ki umarım ekran kartından değildir.

Kablo değiştim değişmemişti

Her zaman olmuyor oyunlarda oluyor o da sürekli değil ekran geçişlerinde oluyor acaba ekran kartının takıldığı soketi temizlemek gerekir mi

Kablo değiştim değişmemişti

Her zaman olmuyor oyunlarda oluyor o da sürekli değil ekran geçişlerinde oluyor acaba ekran kartının takıldığı soketi temizlemek gerekir mi
Denemekten zarar gelmez hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı