Çözüldü R7 5800X ve RTX 3060 sistemde takılmalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jerayexv2

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 25000 TL ile bu sistemi topladım bir iki ay önce ilk sistem toplayışım aklıma takılıyor bazen oyunlarda bir anlık FPS düşüşü 0'a iniyor sizce sistemden mi alakalı yoksa oynadıgım oyun ayarları yüksek mi diye düşünüyorum. Hep 4K Ultra ayarlarda oynamayı seviyorum ama LoL'e bile girdiğimde Full ayarlarda anlık donuyor oyunda FPS 0 oluyor sonra anlık olarak düzeliyor sistemsel bir sıkıntı olacagını düşünüyorum. Test etme amaçlı bir program var mıdır, tüm sistem olarak?
-Anakart - ASUS ROG STRIX B550-F
- İşlemci - Ryzen 7 5800X
- RAM - 32 GB Corsair 3600MHz CL16
-Ekran kartı - MSI GeForce RTX 3060 Gaming X OC
- Kasa - Cooler Master TD500 mesh
-Soğutma - MSI MAG CoreLiquid 360rh 360 mm sıvı soğutma
- Power - Corsair CX750F 80+Bronze
- Depolama - Kingston A2000 250GB M.2 SSD X1 adet.
- Depolama - Seagate Barracuda 2TB 7200RPM 256MB X2 adet.

Son düzenleyen: Moderatör:
Halen daha 4K kasar falan diyenler var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasmama anlayışın 60 FPS mi? 30-45 FPS de oynanılabilir derecelerdir.

Oyunları SSD değil HDD'ye kuruyorsanız her kaplama yüklenmesinde drop girer. HDD artık yeterli gelmiyor oyunlar için.

Arkadaşlar, çözdüm. Ben beta driver kullanıyormuşum o yüzdenmiş hallettim. Teşekkür ederim.

O kadar haklısın ki yorumları okurken ben de çıldırdım. 3060 sahibiyim cyberpunk i her ayar en yüksekte 4k da ortalama 35 fps veren karta 1080 kartı yazmışlar. Hele 60 fps altın kasar diyen arkadaş :)
Bu ülkede herhangi bir şey beni şaşırtmıyor artık. Bilmediği konular hakkında sallayanlara alıştım ben.

O kadar haklısın ki yorumları okurken ben de çıldırdım. 3060 sahibiyim Cyberpunk'i her ayar en yüksekte 4K da ortalama 35 FPS veren karta 1080 kartı yazmışlar. Hele 60 FPS altın kasar diyen arkadaş :)

Siz belli ki 144Hz oyun oynamadınız ya da görmediniz.
3060 4K kartı ise ben 3070 ile 8K oynamalıyım :)

Sorun LoL'de, aynı problem bende de var RTX 3060 kullanıyorum. Beta sürücü kullanmamama rağmen LoL'deki sorunu çözemedim.

240hz e alışınca 60 FPS aşıeı kasıyor gibi gözüküyor ister inanınater inanmayın.
30 fps altına düşmeden kasma yoktur sadece göz alışma meselesi. Tabiki 60 fps 30 dan daha iyi ona şüphe yok ancak yarım saat 30fps oyna kasma yok dersin. Tamamen göz ve beyin meselesi. İzlediğiniz bütün filmler 24 fps çekilir. O zaman bütün filmler kasıyor demek bu :)

Eleştirme amaçlı değil meraktan soruyorum 32 GB RAM + 5800X modelli işlemcinin yanına RTX 3060 tercih ettiğiniz model miydi? Neden ekran kartı performansını göz ardı ettiğinizi merak ettim?

Geri
Yukarı