R7 5800x3D CS2'de 77 derece oldu

• Konuyu başlatan Zwsup
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 157

Zwsup

Decapat
Daha fazla  
Selam CS2 oynuyordum sistemde cift monitor vardi birini kapattim ve oyuna girdim. Oyun cok guzel aoynanirken sonunda oyun takildi ve alttaba attim oyunu. Alttaba attiktan sonra surekli kendi otomatik bir şeykilde Alt+Tab yaptigini gordum ve bu sirada NZXT'nin uygulamasindan islemci sicakligina bakayim dedim, GPU 47 islemci 77 idi. İslemcinin ustunde NZXT Z53 Kraken var, ekran karti olarak da 4070 Ti Gaming var. Oyunu 1440x900 oynuyorum ve Low ayarlardayim bu normal mi?

(Bir de ek olarak sistemi topladigimdan beri (1 yil olacak neredeyse) sivi sogutmanin macununu degistirmedim, bu da etki yapiyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutma macunu o kadar etkilemez. Sıvı soğutma fanı ve radyatörü söküp biraz hava kompresörü ile temizlemeni tavsiye ederim. Eğer sonuç değişmezse sıvı soğutma macunu değiştirip iyi montaj yapmanı tavsiye ederim. Yapabileceğim bir şekilde olsa el atardım.

Sıvı soğutma macunu o kadar etkilemez. Sıvı soğutma fanı ve radyatörü söküp biraz hava kompresörü ile temizlemeni tavsiye ederim. Eğer sonuç değişmezse sıvı soğutma macunu değiştirip iyi montaj yapmanı tavsiye ederim. Yapabileceğim bir şekilde olsa el atardım.

Yakinsaniz yardimci olma sansiniz var mı?

Maksimum 240mm sıvı soğutma bir sıkıntı göremedim. 240mm sıvı soğutma kullanan çoğu kişi 5800x3D ile 70-75 derece görüyor zaten.

Selam CS2 oynuyordum sistemde cift monitor vardi birini kapattim ve oyuna girdim. Oyun cok guzel aoynanirken sonunda oyun takildi ve alttaba attim oyunu. Alttaba attiktan sonra surekli kendi otomatik bir şeykilde Alt+Tab yaptigini gordum ve bu sirada NZXT'nin uygulamasindan islemci sicakligina bakayim dedim, GPU 47 islemci 77 idi. İslemcinin ustunde NZXT Z53 Kraken var, ekran karti olarak da 4070 Ti Gaming var. Oyunu 1440x900 oynuyorum ve Low ayarlardayim bu normal mi?

(Bir de ek olarak sistemi topladigimdan beri (1 yil olacak neredeyse) sivi sogutmanin macununu degistirmedim, bu da etki yapiyor olabilir mi?
Normal kral bende de aynisi var arctic 280mm ile kullaniyorum o civarlarda calisiyor. Cs zaten islemci bazli oyun.

Korktuğum icin sordum bende yabanciyim bu islemciye.

Korkmalık bir durum yok.

Çözünürlük düşürüyorsunuz, yüksek FPS için zorluyorsunuz çalışıyor işlemci de. Ya belli bir FPS ile limitleyin fazlasını almasın doğal olarak işlemciden yük almış olacaksınız ya da çözünürlük yükseltin.

Bu işlemciler 90 derece bile olsa sıkıntısız senelerce çalışır bu kadar dert etmeyin bu sıcaklığı. Laptop'lar 1 seneye varmaz bozulurdu bu mantıkla.

Yeni konular

Geri
Yukarı