R7 5800x3D sisteme yükseltme önerisi

Amerikaya giden tanıdığınız varsa çevrenizde Microcenter'dan 7800x3D + Anakart + RAM kombosu aldırın 500$'a. Onun dışında geçmenize değecek bir performans verecek bileşen yok piyasada.

Merhaba. PC'yi yükseltmek istiyorum ama nereden başlasam bilmiyorum. Fiyatlar da çok yüksek yardımcı olur musunuz?

İşlemcim: Ryzen 7 5800x3D.

Ekran kartı: RTX 4070.

Anakart: ASUS ROG B550-A

RAM: Corsair vengeancer RGB 8+8 3600MHz.

PSU: ASUS ROG 850 Gold.

SSD: Kingston Fury Renegade 1TB.
Ben ekran kartını RTX 4080 takardım ya da RTX 5000 serisini beklerdim. Ben sistemini güzel buldum. Ram olarakta GSkill TridentZ 4266MHz 2x16GB (32GB) yap derim.

Sistemin zaten gayet üst seviye. Sırf yükseltmiş olmak için yükseltmek çok gereksiz. Öncelikle şunu sorayım, ihtiyacını ne yönden karşılamıyor? Mesela şunu yapıyorum, şu yönden yetmiyor de. Ona göre yükseltme önerelim. Sırf para harcamak için yükseltme yapmak gereksiz. Dediğim gibi zaten sistemin çok çok iyi.

Ha illaki yükselteceksen de git 7800X3D ve üstü bir şey al, yükselttiğine değsin.

Sistemin zaten gayet üst seviye. Sırf yükseltmiş olmak için yükseltmek çok gereksiz. Öncelikle şunu sorayım, ihtiyacını ne yönden karşılamıyor? Mesela şunu yapıyorum, şu yönden yetmiyor de. Ona göre yükseltme önerelim. Sırf para harcamak için yükseltme yapmak gereksiz. Dediğim gibi zaten sistemin çok çok iyi.

Ha illaki yükselteceksen de git 7800x3D ve üstü bir şey al, yükselttiğine değsin.

Hocam AAA oyunlarda 2K DLSS 3 açık 110 FPS civarı alıyorum. Yeni çıkan oyunlarda ya yetmez ise örnek vermek gerekirse GTA 6 çıktı zaman 2K oynayabilir miyim? Bilmiyorum ya da yeni çıkan oyunlarda. Fiyatalar iyice artmadan güncellemem gerek olduğunu düşünüyorum. Ama sıkıntı olmaz diyorsanız gerek yok o zaman. Normalde oyun oynayan birisiyim işten çıkıp kafamı dağıtmak için iyi geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı