R7 5800x3D vs R7 5800X

Oyun performansı için değiyor. Fakat soğutması kolay işlemciler değil. Özellikle x3D undervolt gerektiriyor. Alacaksanız göz önünde bulundurun. 240mm sıvı soğutma+yanı açık kasa ile undervolt öncesi Cyberpunk 2077'de 92 dereceyi gördüm 10dk içinde.
Undervolt yapmayı biliyorsanız veya öğrenmekten çekinmeyecekseniz kesinlikle öneririm. Hayvani güçlü bir oyun işlemcisi.

Bütçe varsa Ryzen 7 5800x3D tabii ki. Fakat diğer bileşenler nedir? Soğutma konusunda iyi bir soğutucu şart.

Oyun performansı için değiyor. Fakat soğutması kolay işlemciler değil. Özellikle X3D undervolt gerektiriyor. Alacaksanız göz önünde bulundurun. 240mm sıvı soğutma+yanı açık kasa ile undervolt öncesi Cyberpunk 2077'de 92 dereceyi gördüm 10dk içinde.
Undervolt yapmayı biliyorsanız veya öğrenmekten çekinmeyecekseniz kesinlikle öneririm. Hayvani güçlü bir oyun işlemcisi.

Stok fan mı yoksa kule tipi soğutucu mu hocam.

Bütçe varsa Ryzen 7 5800x3D tabii ki. Fakat diğer bileşenler nedir? Soğutma konusunda iyi bir soğutucu şart.

Stok fan mı yoksa kule tipi soğutucu mu hocam.

Kule tipi değil hocam. 240mm Cooler Master MasterLiquid 240 sıvı soğutucu. Fanlarını da Arctic P12 ile değiştirmiştim. Kasamın yan kapağını da söktüm, ince bir sineklik çektim. Oldukça havadar. Ekran kartı 303W çekerken 70'i geçmiyor. (Çoğu zaman görmüyor bile.) Fakat işlemci 90'ları rahatlıkla görüyordu. Undervolt sonrası 77'yi geçmiyor. Undervolttaki güç kaybına rağmen 6900XT'yi sorunsuz besleyebiliyor. Undervolt atacaksanız kesinlikle alın, atmayacaksanız oldukça sıcak çalışacağını garanti ederim.

Oyun performansı için değiyor. Fakat soğutması kolay işlemciler değil. Özellikle X3D undervolt gerektiriyor. Alacaksanız göz önünde bulundurun. 240mm sıvı soğutma+yanı açık kasa ile undervolt öncesi Cyberpunk 2077'de 92 dereceyi gördüm 10dk içinde.

ASUS TUF LC240 sivi sogutma var. Lakin X3D'yi almaya pek gucum olmayabilir. Ryzen 5 5600X islemcim. 5800X e gecmeye deger mi? 3, 4 oyunda darbogaz varda.

Kusura bakmayın yorumu düzenliyorum yanlış konuya yazmışım. 5800X ile 5600X'in kıyaslama videoları vardır YouTube üstünde. Onlara bakın derim. X3D fiyatını sonuna kadar hakediyor onu söyleyeyim. Fakat alamıyorsanız yapacak bir şey yok. Normal 5800X'i araştırın. @BaBaYagaaa

Son düzenleme:
Ryzen 5 5600X islemcim. 5800X'e gecmeye deger mi? 3, 4 oyunda darbogaz var.
Oynadığın çözünürlük 2K ve üzeriyse darboğaz olmamalı. 1080P çözünürlük için de ekran kartın aşırı güçlü, hakkı o değil.

Almışken 5800x3D alınmalı bence, oyun için biçilmiş kaftan çünkü. Hemen alamıyorsan bekleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı