R7 6800H sıcaklığı 100 derece oluyor

hosboy

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
GeForce RTX 3050Ti
İşlemci
Ryzen 7 6800H
Merhaba,

Bugün "HP Victus 16" markalı oyuncu laptopumun içini yüksek sıcaklık nedeniyle temizledim ve termal macun değişimini yaptım. Bu değişimler sonrasında test için CS2 adlı oyuna girdim ve bilgisayarın kendi programından sıcaklık değerlerini kontrol ettim ve sonuçlar bu şekildeydi. Bu sıcaklık değerinin normal olmadığını ve bir hata olduğunu düşünüyorum. Sizce normal mi? Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-05-22 at 19.27.42.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-22 at 19.27.42.jpeg
    214,3 KB · Görüntüleme: 33
Önermiş olduğunu bir macun marka, modeli var mı acaba? Bu gidişle değişim şart gibi 😪

@Haluk Albayrak hocam MX-6 önermiş fakat değer olarak tg daha yüksek değerler sunuyor arada 1gr fark var ama değeri daha iyi o yüzden ben kendi masaüstü sistemim de ve MacBook cihazımda tg kullanıyorum ve memnunum MacBook Pro 2015 cihazım da fan sesini ciddi seviyede kesti.

Çok araştırdım laptop kullandığım için ben de aralarında kalmıştım. Reddit üzerinde birkaç kullanıcıda hızlı kuruduğuna denk gelince fikrimi değiştirdim açıkçası. MX 6'nın yoğunluğu ve iletkenliği cezbetti. Hani düzgün video çekip karşılaştıran da yok ki.

Çok araştırdım laptop kullandığım için ben de aralarında kalmıştım. Reddit üzerinde birkaç kullanıcıda hızlı kuruduğuna denk gelince fikrimi değiştirdim açıkçası. MX 6'nın yoğunluğu ve iletkenliği cezbetti açıkçası. Hani düzgün video çekip karşılaştıran da yok ki.

Maalesef yok oyun laptopu ile MacBook farklı olabilir laptop olduğu için bakım sıklığı masaüstüne göre daha sık kuruması sorun olmayabilir benim tg ile 4. ayım Tomb Raider 2013 oynarken 95 derece gördüm başta yüksek gelebilir ama MacBook Pro fanı çok ince ve küçük ki mbp oyun makinesi değil değerler ona göre gayet iyi.

Maalesef yok oyun laptopu ile MacBook farklı olabilir laptop olduğu için bakım sıklığı masaüstüne göre daha sık kuruması sorun olmayabilir benim tg ile 4. ayım Tomb Raider 2013 oynarken 95 derece gördüm başta yüksek gelebilir ama MacBook Pro fanı çok ince ve küçük ki mbp oyun makinesi değil değerler ona göre gayet iyi.

Bende de ASUS TUF A15 var 7735HS ve 4060 konfigürasyonlu. MX 6'dan sonra laptop cidden rahatladı. Videolarda da 1 2 dereceden fazla fark olmuyor genelde bu tarz macunlarda. Önemli olan kıvam ve kullanım süresi. Çok da fark etmez gibi.

Tekrardan selam, "THERMAL GRIZZLY hYDRONAUT 1-gram 11.8W Yüksek Performanslı Termal Macun" satın aldım ve değişim yaptım az önce. Bilgisayar boşta ve oyun içerisindeyken ortalama sıcaklık değerini bırakıyorum. Bu değerler normal kabul edilir mi? Sorun yaratır mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-05-28 at 15.53.57.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-28 at 15.53.57.jpeg
    115,2 KB · Görüntüleme: 3
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 7

Yeni konular

Geri
Yukarı