R7 7700X için Kingston Fury Beast DDR5 RGB 32 GB (2x16 GB) 5200MT/s alınır mı?

ege3236

Centipat
Daha fazla  
RTX 4070 Ti ve R7 7700X'li bir PC toplayacagim genelde oyun icin kullanacagim ileride takviye yapabilmek acisindan 2 adet RAM kullandim hem de AMD expo desteklediginden hem de ASUS Aura RGB desteklediginden bu RAM'i sectim sizce alınır mı? Bazi kötü yorumlari var ama sorun çıkartır mı?

Link: Amazon.de

Kullanacaklarim.
Anakart: ASUS TUF Gaming B650M-Plus Wi-Fi
SSD: Samsung 980 Pro M.2 NVMe SSD.
PSU: ASUS TUF Gaming 850W Gold (ATX 3.0 desteklediginden dolayi sectim)
Sivi sogutma: ASUS TUF Gaming lc 240.

Tavsiyelere acigim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 6000mhz olanı var. Alçak profilli bir ram. Başka ram takarsam sıvı soğutmam sığmıyor.
Arctic freezer 240 gibi kalın bir sıvı soğutma kullandığım için kasamın ölçüleri daha yüksek profil ram'e izin vermedi. Şu an memnunum. Bir sorun yaşamadım.
Şöyle tavsiyem olacak. Am5 sistemde ram direk olarak fps'e etki ediyor diye biliyorum.
6000mhz alma imkanı varsa 6000 alınır.

Ben de 6000MHz olanı var. Alçak profilli bir RAM. Başka RAM takarsam sıvı soğutmam sığmıyor.
Arctic Freezer 240 gibi kalın bir sıvı soğutma kullandığım için kasamın ölçüleri daha yüksek profil RAM'e izin vermedi. Şu an memnunum. Bir sorun yaşamadım.
Şöyle tavsiyem olacak. AM5 sistemde RAM direk olarak FPS'e etki ediyor diye biliyorum.
6000MHz alma imkanı varsa 6000 alınır.

6000 MHz ile arasinda 4 euro olmasina sasirdim sepetime 6000MHz olani ekledim kasa TUF GT501 bayağı büyük bir kasa sorun cikarmaz diye düsünüyorum, baska bir tavsiyen varsa bekliyorum.

32 GB 6000 MHz CL36 değerindeki bir RAM'e göre fiyatı iyi, düşünülebilir.

RGB'li modeli var mı?

Geri
Yukarı