Çözüldü R7 7800X ve RTX 4080'li sistem doğru mu toplanmış?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Orcuntt

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Technopat'ın YouTube kanalındaki şu videoda olan bilgisayarı toplamaya çalıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan farklı olan 4090 yeri 4080 ekran kartı ve MSI SSD yerine Sony SSD aldım.

Parçaları da videodaki gibi birleştirmeye çalıştım. Ancak bir yerlerde hata yaptım gibime geliyor. Oyunlar çok yavaş çalışıyor. Lies of P hiç çalışmadı, siyah ekrana düşüyor.

Bu konuda sizlerden ve Recep beyden yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sistemim;
  • MSI 4080 ekran kart.
  • MSI MPG X670E anakart.
  • MSI MAG CoreLiquid 360 v soğutucu.
  • 32 GB RAM.
  • 2 TB SSD.
  • MSI MPG R1000 Power Supply.
  • AMD Ryzen 7 7800 X işlemci.
  • MSI Digital ekranlı kasa.

Dosya Ekleri

• 20231118_193317.jpg
    20231118_193317.jpg
    223,2 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Driverlarda problem yok👍
Maalesef sorun tam olarak driverlarda. Dahili GPU'yu kapatmadığınız için ve sürücüsü de yüklü olmadığı için oyunlar harici ekran kartını kullanmıyor.

Yapmanız gereken: Advanced -> AMD CBS -> NBIO Common Options -> GFX Configuration -> iGPU Configuration kısmında iGPU ayarını Disabled yapmak.

Eğer orada ayar yoksa bu yolu izleyin:

Advanced, NB config, PCIe video, Disable integrated graphics.

Bu aşamadan sonra oyunlarınız sorunsuz çalışmalı.
Arkadaşlar merhaba.
Technopat'ın YouTube kanalındaki şu videoda olan bilgisayarı toplamaya çalıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan farklı olan 4090 yeri 4080 ekran kartı ve MSI SSD yerine Sony SSD aldım.

Parçaları da videodaki gibi birleştirmeye çalıştım. Ancak bir yerlerde hata yaptım gibime geliyor. Oyunlar çok yavaş çalışıyor. Lies of P hiç çalışmadı, siyah ekrana düşüyor.

Bu konuda sizlerden ve Recep beyden yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sistemim;
  • MSI 4080 ekran kart.
  • MSI MPG X670E anakart.
  • MSI MAG CoreLiquid 360 v soğutucu.
  • 32 GB RAM.
  • 2 TB SSD.
  • MSI MPG R1000 Power Supply.
  • AMD Ryzen 7 7800 X işlemci.
  • MSI Digital ekranlı kasa.
Hocam tüm Driver'ları kurdunuz mu?

Merhaba, kurdum fakat sağlıklı çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol edebilirim. Bu konularda acemiyim maalesef.
Misal ekran kartından başlayalım hocam. Dxdiag yazıp üstteki ekran kısmına gelip resim atabilir misiniz? Sistemi kurdunuz ve sapasağlam çalışıyorsa montajda sorun yok demektir.

Win+R dxdiag yazmanız gerekli.

Merhaba, kurdum fakat sağlıklı çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol edebilirim. Bu konularda acemiyim maalesef.

Burada ünlem işareti olan varsa;
Sag tık yapın Update olarak güncelleyin...

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı