R7 7800x3D için RAM önerisi

• Konuyu başlatan draqa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 490
Hocam çok iyi olmuş yalnız tam Instagram kasası gibi 😂. PSU beyaz olmasına gerek yok bu arada görünmeyecek herhalde zaten onun dışında H9 kasa zaten tek başına mükemmel duruyor kasa biraz beyaz biraz siyah olmuş. Birleştirince inşallah çok güzel bir şey çıkar. Bir de istersen kablo değiştirebilirsin ileride para birikimin olursa araya bir beyaz sleeve kablo veya ARGB kablo alabilirsin. (çok pahalı ARGB kablolar) fikrin içinde teşekkür ederim. Soğutucum NZXT Kraken X73 white, kasa Cooler Master td500. ben bu kasayı aldıktan sonra kasa ünlendi bir anda herkes almaya başladı biraz pişman oldum o yüzden ama çok da sorun etmedim sonuçta hava akışı ve görüntüsü falan güzel. Bir de üstüne v2'si çıktı bunun şimdi de onu alıyorlar herhalde.
H9 flowda RGB fan yok. RGB fan için de h9 Elite alınır mı bilemedim sanırım bir de ekran kartıni dik takma aparatı geliyor ekstra olarak. Aradaki 3000 TL fark fazla geldi bir tık flow alıp RGB fan alabilirim sonuçta. Sıvı soğutman pahalı bir tık ama çok iyi gözüküyor alacağım sanırım. Bu şekilde gidersem bütçe sürekli artıyor umarım toplayabilirim 😂

H9 Flow'da RGB fan yok. RGB fan için de H9 Elite alınır mı? Bilemedim sanırım bir de ekran kartıni dik takma aparatı geliyor ekstra olarak. Aradaki 3000 TL fark fazla geldi bir tık Flow alıp RGB fan alabilirim sonuçta. Sıvı soğutman pahalı bir tık ama çok iyi gözüküyor alacağım sanırım. Bu şekilde gidersem bütçe sürekli artıyor umarım toplayabilirim 😂

Ben NZXT kasa hiç kullanmadım bilmiyorum farklarını ama dediğiniz gibiyse güzel bir ARGB fan alın boşa gitmesin paranız. Fan kasanınkinden daha kötü gelebilir çünkü.
Sıvı soğutucuyuda ben bir gün aniden bir satıcının 4 bine sattığını gördüm baktım güvenilir ve garantisi var bende direkt aldım. Ürün elime ulaşınca siteye tekrar girdim 15 bin TL yazıyordu 😂 yanlışlıkla mı koymuşlar yoksa bir günlük indirim miydi bilmiyorum ama güzel yakaladım. Diğer sıvı soğutucularada bakın derim hemen karar vermeyin. Performansı güzel ve en güzel duranını seçin. Sonuçta sıvı soğutucuyu şekil olsun diye alıyoruz öyle ahım şahım işe yaradığından değil 😂

Ben NZXT kasa hiç kullanmadım bilmiyorum farklarını ama dediğiniz gibiyse güzel bir ARGB fan alın boşa gitmesin paranız. Fan kasanınkinden daha kötü gelebilir çünkü.
Sıvı soğutucuyuda ben bir gün aniden bir satıcının 4 bine sattığını gördüm baktım güvenilir ve garantisi var bende direkt aldım. Ürün elime ulaşınca siteye tekrar girdim 15 bin TL yazıyordu 😂 yanlışlıkla mı koymuşlar yoksa bir günlük indirim miydi bilmiyorum ama güzel yakaladım. Diğer sıvı soğutucularada bakın derim hemen karar vermeyin. Performansı güzel ve en güzel duranını seçin. Sonuçta sıvı soğutucuyu şekil olsun diye alıyoruz öyle ahım şahım işe yaradığından değil 😂

Şimdi baktım aynısını sadece bir satıcı satıyor oda 30 bin TL almayın kesinlikle ayrıca bu benim aldığım satıcı sanırım hahahahah. Yorumlarda benim eski ekran kartım dururkenki kasam ve yorumum var.

Üst tarafta da cam var elite modelinde onu söylemeyi unuttum. RGB kontrolcüsü geliyor birde. Acaba flow modelinde RGB ayarlama yok mu . Satıcılar bu tür bilgileri yazmıyor iki saat uğraşıyorum bulmak için. Videolardan bakarak bulcam artık.

Sıvı soğutmanın siyahı 6800 tl beyazı 24000 TL çok garip bir piyasa. Acelem yok zaten takip edelim bakalım illa bana da güzel birşey denk gelir.

Bu arada o sağ üstte duran oyun favorim gözümden kaçmadı

Üst tarafta da cam var Elite modelinde onu söylemeyi unuttum. RGB kontrolcüsü geliyor bir de. Acaba Flow modelinde RGB ayarlama yok mu? Satıcılar bu tür bilgileri yazmıyor iki saat uğraşıyorum bulmak için. Videolardan bakarak bulacağım artık.

Sıvı soğutmanın siyahı 6800 TL beyazı 24000 TL çok garip bir piyasa. Acelem yok zaten takip edelim bakalım illa bana da güzel bir şey denk gelir.

Bu arada o sağ üstte duran oyun favorim gözümden kaçmadı.

Ah oyunlarda gözükmüş 😂😂 ayıpsın o oyun değil sanat eseridir. O yüzden ait olduğu zirveye koydum. Soğutucu ben almadan önce de piyasası öyleydi yani bozuktu eğer bu soğutucuya kafayı taktıysanız bekliyebilirsiniz aniden gelebiliyor. Ama ne kadar sürer bilmiyorum daha yeni modellerede bakabilirsin belki daha ucuza gelir ekranlı olanı falan vardı sanırsam. Bir de dikkat edin RGB'siz olanı da aynı görünüyor siyahını falan alırsanız RGB'lerinin isim veya resimde olup olmadığına iyi bakın.

Üst tarafta da cam var Elite modelinde onu söylemeyi unuttum. RGB kontrolcüsü geliyor bir de. Acaba Flow modelinde RGB ayarlama yok mu? Satıcılar bu tür bilgileri yazmıyor iki saat uğraşıyorum bulmak için. Videolardan bakarak bulacağım artık.

Sıvı soğutmanın siyahı 6800 TL beyazı 24000 TL çok garip bir piyasa. Acelem yok zaten takip edelim bakalım illa bana da güzel bir şey denk gelir.

Bu arada o sağ üstte duran oyun favorim gözümden kaçmadı.

Eğer çok pahalıysa kasa. Buna çok benzer Lian Li vardı sanırım ona da bir bak daha iyi olabilir bundan.

Ah oyunlarda gözükmüş 😂😂 ayıpsın o oyun değil sanat eseridir. O yüzden ait olduğu zirveye koydum. Soğutucu ben almadan önce de piyasası öyleydi yani bozuktu eğer bu soğutucuya kafayı taktıysanız bekliyebilirsiniz aniden gelebiliyor. Ama ne kadar sürer bilmiyorum daha yeni modellerede bakabilirsin belki daha ucuza gelir ekranlı olanı falan vardı sanırsam. Bir de dikkat edin RGB'siz olanı da aynı görünüyor siyahını falan alırsanız RGB'lerinin isim veya resimde olup olmadığına iyi bakın.

Eğer çok pahalıysa kasa. Buna çok benzer Lian Li vardı sanırım ona da bir bak daha iyi olabilir bundan.
Bakıyorum daha Asus GT 502 de var ama hepsi neredeyse aynı fiyata geliyor fanlarla birlikte. Hepsi güzel kasa uygun olanı alacağım artık.

Bakıyorum daha ASUS GT 502 de var ama hepsi neredeyse aynı fiyata geliyor fanlarla birlikte. Hepsi güzel kasa uygun olanı alacağım artık.

Hocam bence en iyisi H6 alın ya hem kafanız rahat olur hem fan almak zorunda kalmazsınız. Hem de herkesin sahip olduğu bir kasa değil yani H9 bildiğimiz üzere zengin kasası 😂. Işık döşeme tüm sistemler genelde o kasayı kullanıyor. En iyisi H6 geçin. Veya benim kasanın beyazıda var ona da bakabilirsin.

Hocam bence en iyisi H6 alın ya hem kafanız rahat olur hem fan almak zorunda kalmazsınız. Hem de herkesin sahip olduğu bir kasa değil yani H9 bildiğimiz üzere zengin kasası 😂. Işık döşeme tüm sistemler genelde o kasayı kullanıyor. En iyisi H6 geçin. Veya benim kasanın beyazıda var ona da bakabilirsin.
Benim için mantıklı olan H6 Flow kesinlikle ama sipariş vercem veremiyorum aklım H9 Elite de kaldı. H9a bakıp duruyorum. Baya bı kararsız kaldım anlayacağın😄

Benim için mantıklı olan H6 Flow kesinlikle ama sipariş vercem veremiyorum aklım H9 Elite de kaldı. H9a bakıp duruyorum. Baya bı kararsız kaldım anlayacağın😄
Masaya falan da ışıklandırma yapmayı düşünüyorum o yüzden görünüşe önem veriyorum şuanda.

Benim için mantıklı olan H6 Flow kesinlikle ama sipariş vereceğim veremiyorum aklım H9 Elite de kaldı. H9a bakıp duruyorum. Bayağı bir kararsız kaldım anlayacağın😄

Masaya falan da ışıklandırma yapmayı düşünüyorum o yüzden görünüşe önem veriyorum şu anda.

Yani aslında H6 estetik açıdan kötü durmuyor. Ben bayağı beğendimde tabii senin ne düşündüğün daha önemli. H9 Elite'i çok sevmişsin de pahalı olduğu için alamıyorsun gibi görünüyor. Böyle durumlarda zorunda kaldığın için daha kötüsünü seçme... Sonradan pişman olursun. H6'yı dikkatli incele H9 Elite'i de dikkatli incele. H6'yı daha çok sevdiğine karar verirsen o zaman al yoksa ileride alsa mıydım diye sürekli kafana girer. Bana sorarsan H9 Elite kesinlikle daha güzel görünüyor ama çok da pahalı. Ve ikisi de hava akışı kötü gibi görünüyor ama bilemem tabii bakmadım testlerine. Eğer bütçeniz çoksa siz bilirsiniz çok da bir seçenek yok gibi... H9 Elite çakması bir sürü model üretildi onlara da bakabilirsin de alır mısın bilmiyorum. Veya ikisini de salın hocam bambaşka bir kasa bakın. Mesela benim kasanın beyazı var:
Veya V2 beyazı var ama bunun ızgara siyah sanki çok anlamadım ama biraz çirkin duruyor. Eğer beyaz ise al direkt gitsin miss gibi kasa bunun v1'den farkı alttaki parçalar çıkabiliyor ve daha rahat alan sunması için HDD yuvası sökülebiliyor. Ayrıca benim takarken çok zorlandığım kısım sıvı soğutma kısmı artık sökülebiliyor. Böylece kabloları aradan zorla takmaya çalışmana gerek kalmıyor direk takıp sonra üst kapağı vidalayabilirsin. Keşke ben v2'yi almış olsaydım benim kasa siyah olanı zaten yani beyaz derdim yok. Üst tarafta çok zorlu savaşlar verdim ben... 😂 RAM slotuda biraz uzaklaşsın diye kasanın üst kısmını biraz yükseltmişler çok çok iyi olmuş RAM'lerde çok yakındı yani onu da düşünmüşler e daha ne olsun:

Yani aslında H6 estetik açıdan kötü durmuyor. Ben bayağı beğendimde tabii senin ne düşündüğün daha önemli. H9 Elite'i çok sevmişsin de pahalı olduğu için alamıyorsun gibi görünüyor. Böyle durumlarda zorunda kaldığın için daha kötüsünü seçme... Sonradan pişman olursun. H6'yı dikkatli incele H9 Elite'i de dikkatli incele. H6'yı daha çok sevdiğine karar verirsen o zaman al yoksa ileride alsa mıydım diye sürekli kafana girer. Bana sorarsan H9 Elite kesinlikle daha güzel görünüyor ama çok da pahalı. Ve ikisi de hava akışı kötü gibi görünüyor ama bilemem tabii bakmadım testlerine. Eğer bütçeniz çoksa siz bilirsiniz çok da bir seçenek yok gibi... H9 Elite çakması bir sürü model üretildi onlara da bakabilirsin de alır mısın bilmiyorum. Veya ikisini de salın hocam bambaşka bir kasa bakın. Mesela benim kasanın beyazı var:
Veya V2 beyazı var ama bunun ızgara siyah sanki çok anlamadım ama biraz çirkin duruyor. Eğer beyaz ise al direkt gitsin miss gibi kasa bunun v1'den farkı alttaki parçalar çıkabiliyor ve daha rahat alan sunması için HDD yuvası sökülebiliyor. Ayrıca benim takarken çok zorlandığım kısım sıvı soğutma kısmı artık sökülebiliyor. Böylece kabloları aradan zorla takmaya çalışmana gerek kalmıyor direk takıp sonra üst kapağı vidalayabilirsin. Keşke ben v2'yi almış olsaydım benim kasa siyah olanı zaten yani beyaz derdim yok. Üst tarafta çok zorlu savaşlar verdim ben... 😂 RAM slotuda biraz uzaklaşsın diye kasanın üst kısmını biraz yükseltmişler çok çok iyi olmuş RAM'lerde çok yakındı yani onu da düşünmüşler e daha ne olsun:

Bu arada ben sana v2'yi öneririm. V1'i alma hem daha pahalı hem de V1 de benim şu an Trident Z RAM'ler var ucu ucuna değmiyor NZXT X73 Kraken'e. Senin vengence di sanırım yani %99 değer diye tahmin ediyorum. Eğer soğutucu bloğun bu tipte olursa.

Bu arada ben sana v2'yi öneririm. V1'i alma hem daha pahalı hem de V1 de benim şu an Trident Z RAM'ler var ucu ucuna değmiyor NZXT X73 Kraken'e. Senin vengence di sanırım yani %99 değer diye tahmin ediyorum. Eğer soğutucu bloğun bu tipte olursa.
Şöyle bir yorum okudum "H6 Fanları çok sesli çalışıyor söküp yenilerini aldım " diyordu. Fan alacaksam diğerleri daha mantıklı oluyor. Senin kasanı da beğendim ama kesinlikle ön tarafı cam olsun istiyorum beni çok çekiyor. Ön tarafı cam olan kasalar biraz daha sıcak olur teknik olarak ama testlerde gördüğüm kadarıyla riskli bir sıcaklık yoktu. Hangisiydi hatırlamıyorum ama 70 derece görmüyordu bu da fazlasıyla yeterli. Her ne kadar mesh olmasalar da iç hacimleri büyük ve hava giriş çıkışları çok fazla. Şuanda Asus GT502 bakmaya başladım. O da baya güzel gözüken bir kasa. Onda da şoyle bir soru işareti oluştu Akakçe üzerinde 2 model gözüküyor normal ve v2. Asus sitesinde de 2 model var normal ve plus. Ama Akakçede v2 olanlarda plus olduğuna dair hiçbir şey yok. Plus olanlarda 3 fan ve kontrolcü geliyor yanında. Forumda bir konu daha açtım bunun üzerine ama yazan olmadı. Satış yapan sitelere yazcam en kötü. Bütçe konusuna gelirsek ön tarafı cam olanlarda fanları da hesap edersek 2-3k arası fiyat değişiyor. Her parça değişir de kasa en az 10 yıllık diye düşünerek bu farkı vermek istiyorum.

Şöyle bir yorum okudum "H6 Fanları çok sesli çalışıyor söküp yenilerini aldım " diyordu. Fan alacaksam diğerleri daha mantıklı oluyor. Senin kasanı da beğendim ama kesinlikle ön tarafı cam olsun istiyorum beni çok çekiyor. Ön tarafı cam olan kasalar biraz daha sıcak olur teknik olarak ama testlerde gördüğüm kadarıyla riskli bir sıcaklık yoktu. Hangisiydi hatırlamıyorum ama 70 derece görmüyordu bu da fazlasıyla yeterli. Her ne kadar mesh olmasalar da iç hacimleri büyük ve hava giriş çıkışları çok fazla. Şuanda Asus GT502 bakmaya başladım. O da baya güzel gözüken bir kasa. Onda da şoyle bir soru işareti oluştu Akakçe üzerinde 2 model gözüküyor normal ve v2. Asus sitesinde de 2 model var normal ve plus. Ama Akakçede v2 olanlarda plus olduğuna dair hiçbir şey yok. Plus olanlarda 3 fan ve kontrolcü geliyor yanında. Forumda bir konu daha açtım bunun üzerine ama yazan olmadı. Satış yapan sitelere yazcam en kötü. Bütçe konusuna gelirsek ön tarafı cam olanlarda fanları da hesap edersek 2-3k arası fiyat değişiyor. Her parça değişir de kasa en az 10 yıllık diye düşünerek bu farkı vermek istiyorum.
Bu arada alakasız ama senin power supply bozulmuştu sanırım. Dün İnce Hesap indirimlerinden MSI MAG A850 GL satın aldım. Senin PSU da aynı gördüğüm kadarıyla. Sana sorun çıkartan PSU bu muydu? Ben normalde Bitfenix almayı düşünüyordum. Her parçanın fiyat takibini yapıyorum ama ince hesapta 4000 TL'ye görünce aldım direkt vazgeçersem iptal ederim kafasıyla. Bitfenix 4900 TL. Eğer iyi bir PSU ise MSI 900 TL çöpe atmaya gerek yok.

Son düzenleme:
Şöyle bir yorum okudum "h6 fanları çok sesli çalışıyor söküp yenilerini aldım " diyordu. Fan alacaksam diğerleri daha mantıklı oluyor. Senin kasanı da beğendim ama kesinlikle ön tarafı cam olsun istiyorum beni çok çekiyor. Ön tarafı cam olan kasalar biraz daha sıcak olur teknik olarak ama testlerde gördüğüm kadarıyla riskli bir sıcaklık yoktu. Hangisiydi hatırlamıyorum ama 70 derece görmüyordu bu da fazlasıyla yeterli. Her ne kadar mesh olmasalar da iç hacimleri büyük ve hava giriş çıkışları çok fazla. Şu anda ASUS GT502 bakmaya başladım. O da bayağı güzel gözüken bir kasa. Onda da şoyle bir soru işareti oluştu Akakçe üzerinde 2 model gözüküyor normal ve v2. ASUS sitesinde de 2 model var normal ve Plus. Ama Akakçe'de V2 olanlarda Plus olduğuna dair hiçbir şey yok. Plus olanlarda 3 fan ve kontrolcü geliyor yanında. Forumda bir konu daha açtım bunun üzerine ama yazan olmadı. Satış yapan sitelere yazacağım en kötü. Bütçe konusuna gelirsek ön tarafı cam olanlarda fanları da hesap edersek 2-3K arası fiyat değişiyor. Her parça değişir de kasa en az 10 yıllık diye düşünerek bu farkı vermek istiyorum.

Bu arada alakasız ama senin Power Supply bozulmuştu sanırım. Dün ince hesap indirimlerinden MSI MAG A850 GL satın aldım. Senin PSU da aynı gördüğüm kadarıyla. Sana sorun çıkartan PSU bu muydu? Ben normalde BitFenix almayı düşünüyordum. Her parçanın fiyat takibini yapıyorum ama ince hesapta 4000 TL'ye görünce aldım direkt vazgeçersem iptal ederim kafasıyla. BitFenix 4900 TL. Eğer iyi bir PSU ise MSI 900 TL çöpe atmaya gerek yok.

Yok benim bozulan PSU Corsair RM750 idi. Şu an bu MSI A750GL olanını kullanıyorum çok güzel ve anlaşılır bir PSU. Öncekinin soketlerinde saçma sapan sayılar ve üst üste yazılar vardı ama bunda CPU, 24 pin, SATA tarzı direkt neyse o yazıyor ve hafif bir yapısı var o yüzden takarken hiç zorlanmadım. Ayrıca içinden ucu sarı 450W kablosu çıkıyor. Yani yeni nesil PSU olduğundan dönüştürücüye ihtiyaç olmadan direkt benim 4070 Ti super e taktım. En güzel kısmıda o oldu. Çünkü dönüştürücüsü biraz daha büyük ve ucu ikiye ayrıldığından GeForce RTX yazısı biraz fazla kapanıyordu ama bunda çok az kapanıyor. Bir diğer güzel yanıda o sarı ucu tamamen takınca görünmüyorsa düzgün taktın demek oluyor yani siyah gözüküyor kablo. Ben dönüştürücü olduğu zaman tam takamamıştım 2-3 sefer başlatmıştım PC'yi görüntü gelmemişti ama bunda anlaşılıyor direkt tekte açtım.

Kasa olarak da TUF kasasını açıkçası hiç beğenmedim hatta ASUS'un ROG helios kasası dışında hiçbir kasasını beğenmedim. O yüzden gördüğüm halde atmadım sana ama eğer beğendiysen şimdiden hayırlı olsun. Eğer ne olursa olsun 7-8 bine ulaşıyorsa kasa konusu o zaman H9 Elite'yi yapıştırın hocam daha fazla düşünmeye gerek yok. Ben sadece düşününce ekran kartı parasına kasa olması saçma gelmişti o yüzden karar veremedim. Ama diyelim ki param var biraz limitleri zorlarsam alabilirim. O zaman kesinlikle H9 Elite alırdım çünkü aralarında tartışmasız bir güzellik farkı var.

Yok benim bozulan PSU Corsair RM750 idi. Şu an bu MSI A750GL olanını kullanıyorum çok güzel ve anlaşılır bir PSU. Öncekinin soketlerinde saçma sapan sayılar ve üst üste yazılar vardı ama bunda CPU, 24 pin, SATA tarzı direkt neyse o yazıyor ve hafif bir yapısı var o yüzden takarken hiç zorlanmadım. Ayrıca içinden ucu sarı 450W kablosu çıkıyor. Yani yeni nesil PSU olduğundan dönüştürücüye ihtiyaç olmadan direkt benim 4070 Ti super e taktım. En güzel kısmıda o oldu. Çünkü dönüştürücüsü biraz daha büyük ve ucu ikiye ayrıldığından GeForce RTX yazısı biraz fazla kapanıyordu ama bunda çok az kapanıyor. Bir diğer güzel yanıda o sarı ucu tamamen takınca görünmüyorsa düzgün taktın demek oluyor yani siyah gözüküyor kablo. Ben dönüştürücü olduğu zaman tam takamamıştım 2-3 sefer başlatmıştım PC'yi görüntü gelmemişti ama bunda anlaşılıyor direkt tekte açtım.

Kasa olarak da TUF kasasını açıkçası hiç beğenmedim hatta ASUS'un ROG Helios kasası dışında hiçbir kasasını beğenmedim. O yüzden gördüğüm halde atmadım sana ama eğer beğendiysen şimdiden hayırlı olsun. Eğer ne olursa olsun 7-8 bine ulaşıyorsa kasa konusu o zaman H9 Elite'yi yapıştırın hocam daha fazla düşünmeye gerek yok. Ben sadece düşününce ekran kartı parasına kasa olması saçma gelmişti o yüzden karar veremedim. Ama diyelim ki param var biraz limitleri zorlarsam alabilirim. O zaman kesinlikle H9 Elite alırdım çünkü aralarında tartışmasız bir güzellik farkı var.

Şöyle bir şey de var aynı güzellikte hatta tartışılabilir ve 6-7 bin TL sanırım Amazon'da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı