R7 7800x3D oyunlarda 87 dereceyi görüyor

LSXnisaY

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Geçen günlerde R7 7800x3D işlemci, MSI X670E- Gaming Plus anakart ve BitFenix cube 360 soğutucu aldım. Kasayı sorunsuzca kurdum ancak oyunları açma kısmına geldiğinde yükleme ekranları ve bazı oyun sahnelerinde işlemci 87 dereceleri gördü. Ben de bir sorun olabilir mi diye düşünerek stres testi yaptım ve OCCT testinde maksimum 64, AIDA64 testinde maksimum 66 dereceyi gördü. İşlemci yüzde yüz kullanım ve 80W altındayken 60 derecelerde ancak yüzde on kullanım ve 45W altındayken 87 dereceyi görüyor. Ayrıca kasam Corsair 680X. Bu kasada sadece önde 360mm radyatör desteği var, ondan dolayı soğutucu ön tarafa takılı. Belki bu sebep olabilir diye düşündüm ancak stres testlerinde herhangi bir sıkıntı yok.

PBO kapalıyken ve otodayken denedim. Bir farklılık yok. Yani işlemcinin 87 derecede çalışması bir sıkıntı değil midir?

İşlemcinin 87 derecede çalışması bir sıkıntı değildir ama neden o sıcaklarda çalışsın ki? Normal şartlarda bu kadar yüksek olmaması gerek.

PBO kapalıyken ve otodayken denedim. Bir farklılık yok. Yani işlemcinin 87 derecede çalışması bir sıkıntı değil midir?
Yani 7950X3D'de anlık olarak yüksek sıcaklıkları görüyorum. Normal bence. Sürekli şekilde mi 87 dereceleri görüyor yoksa bir anda yükselip geri düşüyor mu?

Yani 7950x3D'de anlık olarak yüksek sıcaklıkları görüyorum. Normal bence. Sürekli şekilde mi 87 dereceleri görüyor yoksa bir anda yükselip geri düşüyor mu?

Hocam ayni sıkıntı bende de var Ryzen 5 3600 ve 3060 Ti.

Ortalama bir oyunda 85-87 derecelere cikiyor bunun yuzunden macun degisimi yaptim. Yeni bir fan satin aldim egzoza dogru bagladim ve maksimum 5-6 derece dustu.

Yuk altinda aldigim ve kullandigim malzemelerde insanlar 15-20 derece dustugunu belirtiyordu ustelik.
Ne overcloclu ne de eski anlamıyorum, istersen sabah degerleri de atarim.

Yeni konular

Geri
Yukarı