Çözüldü R7 7800x3D sistem geç açılıyor

• Konuyu başlatan TLPA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 231
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Başlığa yazdığım üzere, sistem geç açılıyor. Düğmeye bastıktan hemen sonra olması gerektiği gibi bütün LED'ler yanıyor, 5 saniye falan ekrana görüntü gelmiyor. Ekran kartının LED'leri sönüp tekrar yanıyor ve birkaç saniye sonra görüntü geliyor. İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum, sistemde performans ve soğutma anlamında hiçbir sorun yok. Ekran kartı hariç bütün parçaları sıfır aldım.

MB: MSI MAG B650 Tomahawk.
RAM: G.Skill 2x16 32 GB 6400 MHz CL32.
CPU: AMD Ryzen 7 7800x3D.
GPU: Sapphire Nitro+ RX 6900 XT SE.
SSD: Kingston KC3000 2TB
PSU: Corsair R850e 850W.

Çözüm
BİOS update yaptınız mı?
Bu soruyu hakaret sayarım bak. 😅

Yalnız başka bir forumda da sordum bu soruyu, 7XXX serisinde genel olarak böyle bir problem varmış, henüz düzeltilmemiş şeklinde bilgi aldım, sorun yok aslında yani, yeni bios 'lara bakacağız artık. Rahatsız etmiyor ama merak etmiştim yani. 2014 'te aldığım giriş seviye Asus X550JK laptop bile düğmeye bastığım süreden itibaren HDD ile işletim sistemi dahil 14 saniyede masaüstüne kadar geliyordu, 1-2 dakika içinde de hazır oluyordu, niye açılışlar bu kadar yavaşladı diye düşünmüyor değil insan. O makinalara da ne yaptıysalar açılmaları HDD ile 10 dakikayı buluyor, planlı teknoloji eskitme olduğunu düşünüyorum.
BİOS update yaptınız mı?
Bu soruyu hakaret sayarım bak. 😅

Yalnız başka bir forumda da sordum bu soruyu, 7XXX serisinde genel olarak böyle bir problem varmış, henüz düzeltilmemiş şeklinde bilgi aldım, sorun yok aslında yani, yeni bios 'lara bakacağız artık. Rahatsız etmiyor ama merak etmiştim yani. 2014 'te aldığım giriş seviye Asus X550JK laptop bile düğmeye bastığım süreden itibaren HDD ile işletim sistemi dahil 14 saniyede masaüstüne kadar geliyordu, 1-2 dakika içinde de hazır oluyordu, niye açılışlar bu kadar yavaşladı diye düşünmüyor değil insan. O makinalara da ne yaptıysalar açılmaları HDD ile 10 dakikayı buluyor, planlı teknoloji eskitme olduğunu düşünüyorum.

Çözüm

Geri
Yukarı