R9 280 Sistemde Takılma ve Isı Sorunu

ismailket

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemi toplayalı 11 ay falan oldu. Sistemim ilk zamanlar iyiydi 70 dereceydi kartım falan. Ve Stress testte 70'i geçmiyordu. Şu an ise Stress testlerde 75 oluyor ısı arttı arkadaşlar ve oyunlarda yavaş yavaş takılmalar başladı. İşlemci sıcaklığım 55-60 (Oyundayken) Böyle arkadaşlar. CS:GO'da 80 bile olduğunu gördüm. Sorun nedir?

Sistemim;

İ7 4790 3.6 Ghz
16 GB RAM 1600 MHZ
Gigabyte Z97X Gaming 3 Anakart
Cougar CMX 1000 watt power supply.

İşletim sistemim : Windows 10 Pro 64 bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemi toplayalı 11 ay falan oldu. Sistemim ilk zamanlar iyiydi 70 dereceydi kartım falan. Ve Stress testte 70'i geçmiyordu. Şu an ise Stress testlerde 75 oluyor ısı arttı arkadaşlar ve oyunlarda yavaş yavaş takılmalar başladı. İşlemci sıcaklığım 55-60 (Oyundayken) Böyle arkadaşlar. CS:GO'da 80 bile olduğunu gördüm. Sorun nedir?

Sistemim;

İ7 4790 3.6 Ghz
16 GB RAM 1600 MHZ
Gigabyte Z97X Gaming 3 Anakart
Cougar CMX 1000 watt power supply.

İşletim sistemim : Windows 10 Pro 64 bit.
Öncelikle ekran kartı markan tam olarak nedir. Kasanızda hava sirkülasyonu ne durumdadır... Kasanın arka kısmı açık mı kapalı mı ?

Kapalı kasam Cooler Master markası ve gayet büyük biraz kablolar dağınık ama sorun olacağını düşünmüyorum. Ayrıca 15 dakikalık Stress Testte 80 dereceyi gördüm. Ayrıca temizlikde iyi

Anlıyorum, kasanın arka kısmı derken kasanın koyulduğu yer açık mı kapalı mı. ? Şöyledir ki; hem ekran kartı,hemde işlemcinin ısındığını belirttin. Donanımsal bir hata olma ihtimali yüksek. Garanti süresi devam ediyor ise, götürmeniz iyi olacaktır.

Yok işlemci ısınmıyor. İşlemcinin ısı değerleri gayet iyi. GPUdada o kadar bir şey yok aslında ama 2 hafta öncesine kadar sıcaklıklar gayet iyiydi. AMD Crimson adlı driver yayınladı. Onu yüklediğimden beri ısılar artmaya başladı..

Hayır kasamın koyulduğu yer kapalı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı