R9 280X sistemde oyunlarda takılma sorunu

• Konuyu başlatan tonyjaa321
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 304
  • Görüntüleme 22B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
T

tonyjaa321

Ziyaretçi
  • AMD FX 8370E işlemci.
  • 8 GB ram.
  • Windows 7.
  • R9 280X kart.
  • Msi 970a g46 ana kart.
Neredeyse her oyunda takılma var. Özellikle grafikleri iyi olan witcher 3, batman arkham knight, GTA V, Watch Dogs, BF4 gibi oyunlarda çok oluyor. Msi afterburner ile baktım derece 60 civarında ama Gpu kullanımı yükselip düşüyor yükselip düşüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bellek aşıyor olabilir diyeceğim fakat ekran kartı belleği az değil. İşlemci sıcaklıklarınada bakarsanız iyi olur. Windows 10'a yükseltmenizi öneririm.

Hocam PSU'nun ekran kartını besleyebildiğinden emin misiniz?

Bellek aşıyor olabilir diyeceğim fakat ekran kartı belleği az değil. İşlemci sıcaklıklarınada bakarsanız iyi olur. Windows 10'a yükseltmenizi öneririm.

Hocam PSU'nun ekran kartını besleyebildiğinden emin misiniz?
Windows 10' da daha kötü takılıyor. Video ekledim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• PSU kaç Watt?
  • İşlemci sıcaklığı ne durumda.
  • Ekran kartı sürücüsü güncel mi?
  • Grafik ayarlarını kıstığınızda da kasıyor mu?
  • Bilgisayarda genel bir yavaşlık var mı?

Bro görev yöneticisini her zaman üstte yapıp oyun takılırken bakar mısın? Bir işlemci % 100'e mi dayanıyor? Hangi programlar çalıştırıyor işlemci % 100'e dayanıyorsa eğer.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • PSU kaç Watt?
  • İşlemci sıcaklığı ne durumda.
  • Ekran kartı sürücüsü güncel mi?
  • Grafik ayarlarını kıstığınızda da kasıyor mu?
  • Bilgisayarda genel bir yavaşlık var mı?
  • 600 Watt.
  • Ortalama 55 civarı.
  • Evet güncel.
  • Evet ayarları kısınca da aynı sorun devam ediyor.
  • Genel bir yavaşlık yok normal olarak çok iyi bir şekilde çalışıyor.

Sorun hdd kardeşim kasada hdd ışığı olur ona bak takılma anında nasıl yanıyor. Süreklimi yoksa kesik kesikmi ?

Sorun yazılımsal değil sanırım. Sorun işlemcide olabilir. Afterburner da CPU sıcaklıkları bölümünü açın ve en fazla kaç oluyor bakın. Donanımlardan biri hasta.
BİOS güncelleyebilirsiniz fakat sorunun çözüleceğini pek sanman. Darboğaz olmaz herhalde, 8370E sonuçta.
@Recep Baltaş @Ali Güngör @JaroxJamaica @Asım Demir
BİOS güncelledim daha önce ama hala aynı sıcaklıklar normal sıcaklıktan olacağını sanmıyorum.

Sorun hdd kardeşim kasada hdd ışığı olur ona bak takılma anında nasıl yanıyor. Süreklimi yoksa kesik kesikmi ?
Kasanın neresinde ve hangi renk?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı