R9 280X ekran kartı bozuldu mu?

mexsinan

Hectopat
Herkese selamlar. Dün akşam PC'yi açtığımda ekran maalesef bu şekilde bir problemle karşılaştım. Ekran kartım miadını doldurmuş mu acaba? 2015'te almıştım. MSI R9 280X Gaming modeli. Fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20210719_105816.jpg
    IMG_20210719_105816.jpg
    213,3 KB · Görüntüleme: 68
Benzer sıkıntıyı yaşadım R7 265'imde. Genel olarak evet, ekran kartının ömrünün sonuna gelindiğinden kaynaklı. Denildiği gibi kabloları test edin (sadece ekran kartının görüntü çıkışı da bozulmuş olabilir). Eğer bir sonuç alamazsanız çip arızasıdır.

Kasanın içini bir kontrol edin. Anlamıyorsanız eğer buraya bir fotoğraf atabilirsiniz.

Birkaç defa açtım PC yi. 1-2 defa masaüstü göründü gibi. Ama hemen siyah bir ekran ve dikey olarak beyaz çizgiler belirdi. Tamir için vakit harcayayım mı yoksa yeni kart mı alayım. Yeni kart için Nvidia olarak 5.000 TL civarında genellikle oyun için önerilerde bulunursanız çok yardımcı olursunuz. Hepinize teşekkür ederim.

Birkaç defa açtım PC yi. 1-2 defa masaüstü göründü gibi. Ama hemen siyah bir ekran ve dikey olarak beyaz çizgiler belirdi. Tamir için vakit harcayayım mı yoksa yeni kart mı alayım. Yeni kart için Nvidia olarak 5.000 TL civarında genellikle oyun için önerilerde bulunursanız çok yardımcı olursunuz. Hepinize teşekkür ederim.
Bire bir aynı sıkıntıyı yaşıyordum ve bilgisayarcım halletmişti sorunu. Ama yine de yeni kart almanı öneririm. İşlemcini ve diğer sistem bilgilerini yazarsan daha sağlıklı bir ekran kartı önerisinde bulunabiliriz.

Geri
Yukarı