R9 280X mi ? Gtx 770 mi ?

Driver güncellemesi konusunda Nvidia daha öndedir her zaman. R9 280x'te mantle var iyi güzel fakat çok az oyunda kullanabiliyorsunuz. Mesela; Battlefiel4. Ben oyumu Gtx 770'ten yana kullanıyorum.

Driver güncellemesi konusunda Nvidia daha öndedir her zaman. R9 280x'te mantle var iyi güzel fakat çok az oyunda kullanabiliyorsunuz. Mesela; Battlefiel4. Ben oyumu Gtx 770'ten yana kullanıyorum.

Zaten bu kartla istediğin oyunu rahatlıkla oynarsın. Oynatamayacağı hale gelene kadar Mantle teknolojisi tüm oyunlarda kullanılabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
280X Toxic kullanıyorum bende 1 hafta önce aldım şikayetim yok. :) Far Cry 3, BF4, Rome2 fullde aldığım en yüksek sıcaklık 65 derece kasanın 4 fanı var bu arada.

280X'lere gelince, Toxic tavsiye ederim. 1150 MHz çekirdek hızı.

GTX 770 diyorum.
Daha performanslı bir kart.
Nvidia'nın teknolojileri ve driver desteği AMD'ye nazaran üstün.
DX12 çıkınca Mantle boşluğunu dolduracak gibi görünüyor.
R9 280x daha yeni bir kart olabilir fakat Nvidia driver desteği sayesinde kartını daha güncel tutuyor.

Arkadaşlar GTX 770 M.Ö 3. yılda falan mı çıktı da güncel değil? Mantle desteği yaygınlaşana kadar (Ki çoğu firma NVIDIA ile anlaşmış vaziyette) 2-3 yıl olur. Kaldı ki NVIDIA destek ve ek programlar bakımından (Shadowplay gibi) AMD'den üstün.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı