R9 280x oyunlarda kasıyor

se@W@ve

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar!
Bilgisayarı aldığım günden beri (24 haziran 2014) bilgisayarımın oyunlarında bir sıkıntı var.
İlk başlarda oyunda değil, mavi ekran hataları, kendi kendine reset vs.
Ben de daha sonra vatan'a o kadar çok gittim ki; işlemcimi, ekran kartımı, ram'ı değiştirdim. En az 5 kere format attım, bakmadığım, araştırmadığım siteler neredeyse kalmadı.
En sonunda GTX 760 Rog Striker olan ekran kartımı, R9 280x olarak değiştirdiler.
Ardından çok şükür mavi ekran, reset falan sıkıntılarım kalmadı.
Fakat hala bilgisayarımın oyunlarında hep 20-30 fps gözlemliyorum. Ama ara sıra (ayda yılda bir kere) ultra ayarlarda 100+ fps rahat alıyorum. Zaten en çok anlamadığım nokta da bu.
Lütfen bana bu konuda yardım edin, çok ihtiyacım var! :(

Bilgisayar Özelliklerim :
Asus Z-97 AR
i7 4790
R9 280x
8 gb ram
Seagate 2TB HDD
Kingston Hyper-x 120GB SSD
Windows 8.1 Pro

Arkadaşlar, cevap verecek kimse yok mu?

Muhtemelen ısıdan kaynaklanan bir sorun, kasayı koyduğun yerde toz vb. dış etkenler sistemin düzgün çalışmasını engelliyor olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içini aç kirliyse temizle. Kimse kirlilikten olduğunu bilemez ama sen yine de temizle. Ayrıca kasanı açtıktan sonra bir fotoğraf at.

Güncelleme gelmiş olabilir.

Gidip kontrol ettir. Vermemesi gerekli. Sistemi kendin mi topladın yoksa vatan'a mı toplattın ?
Kendim parçalarını hazırladım, vatan topladı. Daha sonralarında da en az 4-5 kere gitti geldi bilgisayar.

Hangi oyunlar oynuyorsun ? Güncellemeleri yaptınız mı ? R9 280X, GTX 760'tan daha iyidir.
Aynen daha iyi bende onu anlamıyorum :D Bilgisayar yüzünden de çok fazla oyun oynayamıyorum. GTA 4, Watch Dogs, Cities Skylines ve Sims 4 oynuyorum.

Sürücülerini güncel tut.
Hep bakıyorum :(

Ekran kartının markası ne?
AMD R9 280x Sapphire Dual-x OC Edition.

muhtemelen ısı dan kaynaklanan bir sorun kasayı koyduğun yerde toz vb. dış etkenler sistemin düzgün çalışmasını engelliyor olabilir.
Toz sorununu nasıl çözebilirim? Ayrıca acaba anakartta bir sıkıntı olabilir mi?

Kasanın içini aç kirliyse temizle. Kimse kirlilikten olduğunu bilemez ama sen yine de temizle. Ayrıca kasanı açtıktan sonra bir fotoğraf at.
Artı fan falan mı takmam gerek yoksa? Buyrun fotoğraf.

Kasanın içini açıp bir resim yükler misin? Büyük ihtimal ısıdan dolayıdır.
Isılarını kontrol ettim ama hep 30-40 derece arasında yani bundan bir şey olmaz bence. Bu arada resmi yükledim lütfen bakın :)

unnamed (2).jpg
unnamed.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı