R9 285 550W Aktif PFC yeterli midir?

MertDemir

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
DonanımMeraklısı
Merhabalar. Gıgabyte IF-133 550W kasa kullanıyorum. R9 270X alacaktım fakat R9 285 almaya karar verdim. 550W Aktif PFC yetecek mi? Sürekli yeni ekran kartları çıkıyor. İnsan hangi ekran kartı alacağını şaşıyor. Almışken biraz daha iyisini almayı düşünüyorum. R9 270X ve R9 285 arasında 10W fark var. Ben zaten R9 270X sınırda yeter diye düşünüyordum arada 10W fark var fazla değil ama sıkıntı çıkarır mı?
@Recep Baltaş @MF @SypeR @Akif @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
456W yazıyor. Altında ise ''The +3.3V & +5V & +12V1 & 12V2 Combine Power Shall Not Exceed 500W. Peak Power 550W'' yazıyor. 450W+ güç kaynağı yetecek o zaman güç kaynağı fakat sınırda olması sorun çıkartır mı?

Overclock yapmak istesem sorun çıkar mı?

O.C yaptığın zaman öyle çok fazla bir güç tüketimi olmuyor. Tabi stabilden daha fazla güç tüketiyor ama bence sorun olmaz. Fakat ben OC'ye karşıyım. 2-3 FPS fazla alacağım diye ekran kartını garanti dışı bırakmaya değmez.

Overclock yaptık diyelim. Sonra ben onu eski ayarlarına getirdim yine garanti dışı mı?

Aslında bu biraz teknik servisin insiyatifine kalmış kardeşim. Bir kere ekran kartın bozulursa ve kullanım dışı kalırsan eski ayarlarına geri alman mümkün olmayabilir. :)

Overclockdan kastım abartılı değil. 50 MHz overclock yapmak.

Zaten kartın garanti süresi dolmadan overclock yapmaya ihtiyacın bile olmayabilir, hatta olmayacaktır büyük ihtimalle. Garantisi bittikten sonra da, istediğin kadar yap, nasılsa bitmiş. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı