R9 285 550W Aktif PFC yeterli midir?

Düşündüm de zaten çoğu firma fabrika çıkışlı overclock yapıp piyasaya salıyor. Örneğin R9 285 Turboduo O.C. Neyse 1-2 sene overclock yapmama gerek yok zaten 2-3 sene sonra alırım yenisini.

Son düzenleyen: Moderatör:
R9 285, en aşağı 500W bir psuya ihtiyaç duyar. Sizinki power 80 plus sertifikalı güçlü bir PSU ise sorun yaşamazsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
R9 285 Gigabyte kasanın PSU'sunu zorlamayacaktır. Size tek tavsiyem kartı alsanız da almasanız da topraklaması iyi olan bir prizden sistemi çalıştırmanız ve orijinal PSU kablosunu kullanmanızdır. Aksi halde sistem zarar görebilir. Bu konuda çalıştığım yerde iyi deneyimler elde ettim. Mesela bir belediyemize topladığımız i7 4770K + 780Ti'li sistemde 3 gün sonra çalışmıyordu. Sebep topraksız priz yüzünden gelen fazla akıma PSU dayanamayıp yanmış.

@Ali Güngör 'ün de dediği gibi cevaplar gayet net ve doğru bir şekilde verilmiş. Bu sebeple bu konuyu kilitliyorum. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı