R9 285 Baskı Altında Frekans Düşürme Sorunu

Makaleler
7
Yer
Gotham City / U.S
Daha fazla  
Meslek
Süper Kahramanlık( Gotham Şehrinin Bekçisi)
Armored Warfare, ETS2 ve CS:GO oynuyorum genellikle. Bu oyunlarda GPU kullanımı %5-10 arasına kadar düşüyor ve takılmalar oluyor. İlk başlarda darboğazdır dedim ama darboğazda bu kadar düşeceğini sanmıyorum. FurMark ile test ettim sıcaklık en fazla 72 derece oldu GPU kullanımı %70 ve %93 civarına düştü birkaç kez. Oynadığım 3 oyundada bir saniye civarı takılma olup geri düzeliyor işlemcim FX 6300 çözünürlüğüm ise 1280x1024. Oynadığım oyunlarda bütün ayarlar en yüksekte AW'de birkaç ayar FPS düşüşü yarattığı için onları düşürdüm. @Recep Baltaş, @SypeR, @JaroxJamaica.

Benim Powercolor R9 285'i servise verdim pazartesi günü. Felaket şekilde ısınma ve bu aralar oyunlarda yeşil ekran ile birlikte donma sorunu meydana gelmeye başlamıştı. Çizgi RMA yetkili servisine gitti. İnşallah bana da iade çıkar. Asus veya MSI R9 380 almayı düşünüyorum bende.

Bugün Vatan'a götürüp verdim kartı test için servise gönderecekler. Ordaki arkadaşla konuştum eğer iade çıkarsa parayı alabiliyorum yada üstüne para verip başka bir şey alabiliyorum.

İnşallah sıkıntınız çözülür bu sıkıntıyı şuan Gt840m üzerinde yaşıyorum allah kolaylık versin çünkü çok can sıkıcı bir sıkıntı benimde işlemcim dolayısıyla sıkıntı yaşıyorum i7 4712mq ile çalışıyor ve oyunlarda işlemci 90-98 derecelere çıktığı için işlemci kullanımı azaltılıyordu aynı zamanda ekran kartıda kullanımı azalıyodu sizinde işlemci yüzünden olabilir sıcaklık değerleri ne kadar ki?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı