R9 285 Baskı Altında Frekans Düşürme Sorunu

Makaleler
7
Yer
Gotham City / U.S
Daha fazla  
Meslek
Süper Kahramanlık( Gotham Şehrinin Bekçisi)
Armored Warfare, ETS2 ve CS:GO oynuyorum genellikle. Bu oyunlarda GPU kullanımı %5-10 arasına kadar düşüyor ve takılmalar oluyor. İlk başlarda darboğazdır dedim ama darboğazda bu kadar düşeceğini sanmıyorum. FurMark ile test ettim sıcaklık en fazla 72 derece oldu GPU kullanımı %70 ve %93 civarına düştü birkaç kez. Oynadığım 3 oyundada bir saniye civarı takılma olup geri düzeliyor işlemcim FX 6300 çözünürlüğüm ise 1280x1024. Oynadığım oyunlarda bütün ayarlar en yüksekte AW'de birkaç ayar FPS düşüşü yarattığı için onları düşürdüm. @Recep Baltaş, @SypeR, @JaroxJamaica.

Benim kartı Çizgi RMA ön teste aldı dün. Önümüzdeki haftaya belli olacak ne olacağı. Vatandan aldıysan kartı hiçbir şekilde para iadesi yapmazlar. Ancak çek verirler size, o parayla mağazadan alışveriş yapın diye. Veya aynı ürünün yenisini alırsınız.

Eğer iade çıkarsa üstüne belirli miktar para koyup MSI R9 380 alacağım.
Zamanında ben de Asus GTX 780'i CW sorunu yüzünden vermiştim ilkinde tamir ettik dediler verdiler , ikinci sefer yine aynı sorun başladı 1 ay olmadan bu sefer direk değişim dendi. MSI GTX 970 aldım bunda sorun yok da inşallah siz de halledebilirsiniz.

Vatan'ın arıza takip sisteminden baktım servis yolunda yazıyor. Yaklaşık 17-18 gün oldu ne bilgilendirici mesaj attılar nede başka bir şey. Ayın sonunda gidip paramı isteyeceğim.

Vatan'nın sitesinden mesaj attım, 02.11.2015'te sistem güncellemesi yapılıp bilgi verilecek denildi 1 haftadır kimse mesaj atmayınca tekrar yazdım bu seferde konuyla ilgili aciliyetiniz iletişmiştir yazdılar. Bakalım ne zaman mesaj atacaklar.

Telefona mesaj geliyordu benim ve bayağı sık atıyorlardı. Kısa bi sürede bana dönüş yaptılar. Bahçelievler şubesinden hediye çekiyle yeni ekran kartını aldım dediğim gibi. Siz bir sorun isterseniz nereye vermiştiniz?

@Because Im Batman Kardeşim benim MSI GTX 970 ekran kartım bozulmuştu vatan bilgisayara verdim.
Aynı senin ki gibi 20 gün oldu servis yolunda yazıyor.
Aradım iletişim hattını serviste dediler neden ben sorgulayınca gözükmüyor dedim.
Sistem güncellenmemiştir dediler.
İnşallah iade çıkar unutma ödemeyi nasıl yaptıysan sana da öyle geri veriyorlar.

O güncelleme vs. yalan. Ben 2 kere mesaj attın Vatan'ın sitesinden en sonunda bugün telefona mesaj geldi serviste yazıyor. 20 iş günü içerisinde bir şey olmazsa direk paranı isteyebilirsin. Okuduğum yorumlara göre genelde 20 iş gününü geçiriyormuş Vatan. Eğer iade çıkarsa üstüne az daha koyup MSI R9 380 alacağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı