R9 290 GTA 5 Düşük Performans Sorunu

koraytemir

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • İntel core i7 4770k processor işlemci
  • Asus Z87m plus anakart
  • SAPPHIRE VAPOR-X R9 290 512BİT 4GB GDDR5 TRI-X OC (UEFI) ekran kartı
  • Hİ-LEVEL (8X4) 32 GB DDR3 ram
  • SEAGATE BARRACUDA XT 2 TB, SATA-3, 64 MB
  • THERMALTAKE TOUGHPOWER 750W

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki grafik ayarlarının aynısını tek tek yaptım. V-sync kapalı, her şey aynı fakat benchmark ekranında bende 50-60 FPS'de gidip geliyor. Oyun içi de bu videodakinden 20-30 FPS ciddi bir fark var. Tamam, GTX 970, R9 290'dan iyi olabilir ama bu kadar farkedeceğini zannetmiyorum. Bir sorun var. Sorun ne olabilir sizce? İşletim sistemim W8. Oyun orijinal. Yardımlarınızı bekliyorum.

Buyrun benchmarktan resimler;

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi değil
İzleme kısmına gel . Oradan GPU kullanımına OSD de göster tikini işaretle . Daha sonra mı afterburner oyun içinde açabilmek için OSD de gözüken kısayolu herhangi bir klavye tuşuna ata. Oyuna gir 15-20 dk oyna ve GPU kullanımını gör . %95-%100 arası olmalı :)

Amd control centerdan overdrive ile oynadım ekran kararıyor 3-4 kez reset attım biraz bekliyo gene kararıyor ne yapmam lazım?

Neyse kararmayı düzelttim konu güncel performans hala düşük

Ben dahil bir kaç kişi sizden oyun içi ekran kartı kullanım yüzdesini istedi. Eğer bu bilgiyi verseniz nerede sıkıntı olduğunu tahmin edebiliriz...
Eğer konuya biraz daha dikkatli bakarsanız oyun içi kullanım yüzdesi fotoğrafını attığımı görürsünüz.

Son düzenleme:
%90 kullanım çok kötü değil. Hemen hemen kartın verebileceği performansı alıyorsunuz demektir bu.

Onun yerine işlemci sıcaklıklarına bir el atmanızı öneririm. %40 kullanımla 67 dereceleri bulmuş.

O kadar fark olmasaydı herkes R9 290 alırdı. Benchmarklarda FPS normal gibi duruyor.
20-30 FPS fark olmaz. R9 290 o kadar güçsüz kart değil. GTX 970 alınmasının nedeni düşük güç tüketimi ve yeni mimari olması.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı