R9 290 Sapphire Siyah Ekran Sorunu

Tuna Toygün

Hectopat
Daha fazla  
Herkese Merhaba... Uzun bir şekilde anlatacağım problemimi çünkü az çok bu işlerden anlayan birisi olarak mantığımı son derece zorlayan bir problemle karşı karşıyayım..
R9 290 Ekran kartına sahibim ve siyah ekran hatası alıyorum. Açılmış olan konuları takip ettim fakat benimki daha farklı olduğu için yeni konu açmak istedim...
Herhangi bir sitede dolaşırken,video izlerken veya hiçbir şey yapmıyorken dahi durduk yere siyah ekran geliyor ve PC kitleniyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor... Ekran kartımda hata var diye düşünüyorum ama tam bu noktada şu kafamı kurcalıyor oyun oynarken çok nadir alıyorum bu siyah ekran hatasını... Hatta PC'yi açık tutabilmek için arka plan da hep oyun çalıştırmak zorunda kalıyorum o zaman kapanmıyor... Oyunlarda ise çok nadiren geliyor siyah ekran...
Isı derecelerinin kontorlünü sağladım işlemcinin de ekran kartınında değerlerde problem olmamasına rağmen bu problemi yaşıyorum. Diyelim youtube dan bi şarkı dinliyorum ve şarkı sırasında ekran gidiyor problem şu şekilde oluyor. Önce müzik çalarken ekran gidiyor daha sonra 2-3 saniye şarkı çalmaya devam ediyor ve sonra PC kitleniyor şarkı da takıldığı için cızırtı sesi geliyor daha doğrusu şarkının takılma donma sesi.. Bu da 2-3 saniye devam ettikten sonra o ses de gidiyor ve ben kasa çalışıyor olmasına rağmen siyah ekranımla başbaşa kalmış oluyorum PC'yi kasa tuşundan basılı tutarak kapatmak zorunda kalıyorum. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim sistemimi komple aşağıya yazıyorum.
Herkese iyi günler saygılar...

AMD FX 8350 işlemci
R9 290 Sapphire Ekran kartı
Gskill 4 + 4 = 8 GB RAM 1866 Mhz
Kingston Hyper-x SSD
Gigabyte UD3P 970A Anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı