Sapphire R9 290 Tri-x 4gb 512 bit siyah ekran sorunu

SonsofAnarchyMC

Kilopat
Öncelikle herkese merhaba, iki gün önce kendim bir bilgisayar topladım ve Sapphire R9 290 Tri-X ekran kartı kullanıyorum. Bilgisayarı açıp normal işlem yaptığımda hiçbir sıkıntı yok ama herhangi bir oyuna girdiğimde belli bir süre sonra (5-10 dk) ekran kararıyor. Sistem çalışıyor, oyun sesleri geliyor, oyun içinde öldüğümü duyabiliyorum ama ekran simsiyah ve bu sıkıntıyı her oyunda yaşıyorum. Lütfen yardımcı olun, şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU yetmeyebilir. Kullandığınız işlemci 220W'lık bir işlemci. Tabi bu teorik olarak. Testlerinde daha da fazla çektiğini gördüm. Bunun yanına R9 290 gibi bir kart koymuşsunuz. Ek bileşenler de cabası. 750W'lık PSU 12V kanalından kaç amper verebiliyor? 12V kanalından 750W gücü kesinlikle sağlamayacaktır. Masaüstünde sorun yok demişsiniz. Ben PSU'dan kaynaklandığını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üretim hatası falan yok, hangi sürücüleri kullanıyorsunuz? Beta sürümünde iseniz 13.12 stabil sürümü kurun, eğer 13.12 kurulu ise sürücüleri tamamen temizleyip tekrar kurun yine olmaz ise en güncel beta sürümünü deneyin, R9 290 Tri-X'de herhangi bir sorun yoktur.

Üretim hatası falan yok, hangi sürücüleri kullanıyorsunuz? Beta sürümünde iseniz 13.12 stabil sürümü kurun, eğer 13.12 kurulu ise sürücüleri tamamen temizleyip tekrar kurun yine olmaz ise en güncel beta sürümünü deneyin, R9 290 Tri-X'de herhangi bir sorun yoktur.
13.12 yüklüydü bende, bütün driverları kaldırdım, 13.12 yi tekrar yükledim, şuanda bir sorun yok gibi görünüyor umarım sıkıntıyı çözmüşüzdür, hepinize teşekkür ederim, sıkıntım devam ettiği takdirde yine burdan sizlerin yardımını isterim saolun :)

- - - Güncellendi - - -

Yaklasik olarak 6-7 saata bf4 oynadiktan sonra ayni sikinti tekrar etti, ekran karardi. Parca degisiminden baska bir cozum yolu bulamiyorum yardimci olun.

Yaklasik olarak 6-7 saata bf4 oynadiktan sonra ayni sikinti tekrar etti, ekran karardi. Parca degisiminden baska bir cozum yolu bulamiyorum yardimci olun.

Donanımları sıra sıra çıkarıp farklı takarak kombinasyon uygulamak ve ekran kartı sorununu Sapphire'e iletmekten başka çareniz yok. Servise gönderin ekran kartını karttan olduğuna inanıyorsanız.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı