R9 290 Vapor-x ekran kartı değişimi

ahmet eren incir

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartımı yaklaşık 20 gün önce siyah ekran problemi yüzünden servise gönderdim. Serviste şimdi ekran kartında bir hata olmadığını belirtiyorlar fakat benim aldığım hata bazen 5 dakikada bazen 3 saat sonra olabiliyor. Bu yüzden vatan bilgisayarda ekran kartımı değiştirmeyi reddediyor. @Silinen üye bu model ekran kartının servise gidince direkt değiştirildiğini söylemişti. Şimdi neden değiştirilmiyor.
Ayrıca aldığım hata çok garip. Hatayı şu şekilde alıyorum;

Bilgisayarı açık bırakıp gittikten sonra gelince bilgisayar uyku moduna girmiyor ama ekran kararıyor. Sonra ben de bir tuşa basınca tekrar masaüstü görüntüsü geliyor. Buraya kadar sorun yok fakat 1-2 dakika geçince ekran kararıyor ve bir daha geri gelmiyor. Ekran kararınca da ekran kartı çok hızlı çalışmaya başlıyor. Bu hatayı 14.6 beta sürücüsünü kurunca aldım. Ekran kartı sürücüsünü silip tekrar 14.4 sürücüsüne geçtiğimde de devam etti. Yardım edin lütfen hiçbir çıkış yolu bulamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle BIOS'u güncelleyin. Ardından da yonga seti sürücüsünü güncelleyin. İşletim sisteminiz ve diğer donanımlarınızı da yazın. Kartta gerçekten sorun olmayabilir.
Fx 8320 işlemci. Windows 8.1 kurulu buradan kurdum. Ama monitör ve kabloda değiştirdim sorun devam etti ama. @MF ayrıca sorunun videosunu da çektim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı