R9 290X mi, yoksa GTX 780 Ti mı?

• Konuyu başlatan altansagtastr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 6B
R9 290x alırsan 3 fanlı modellerden al derim. 2 fanlı modeller soğutma ve ses açısından 3 fanlı modellere göre daha kötü durumdalar. Şu strix modelleri tam açıklayacak bilen biri var mı diğer modellerden daha az fps fakat daha düşük güç tüketimi ses ve ses seviyesi mi sunuyor ?

Alacağın kart kesinlikle gtx 780ti olsun markasının hiçbir önemi yok hepsi aynı hepsinin kendine özgü teknolojileri var hiçbir performans farkı yok %1 bile yoktur eğer sistemin geneli asus sa git asus al anakartın evga felansa evga sistemindeki ağırlık neyse o markayı tercih et hiç kafanı yorma

Benim yaptığım hatayı yapma. 780Ti 2 adet 760'dan daha iyidir. Zaten o kart SLI desteği olmayan oyunlarda pek bir performans sergileyemiyor.
PC'nin altın kuralı hiçbir zaman çift GPU kullanmayın performanstan çok stabilite sorunları başınızı ağrıtacaktır, iki GPU olduğunda sistem ikisi arasında bir eşitleme diyebileceğimiz olaya giriyor ve bu hadise hiçbirzaman tam çalışmıyor biri diğerinin ardına düşüyor herzaman ve mouseda rahatsızlık hissediyorsunuz. GPU alırken tek ve güçlüyü tercih edin rahat edersiniz bence kesinlikle Mars yerine Gtx 780ti alın ben o hatayı yaptım gittim Rog Mars aldım 1 ay oldu daha oyunlarda sabit performans alamıyorum v-sync açınca performans düşüyor 1700Tl verdim birde çok pişmanım tecrübeyle sabittir.

EVGA almak Türkiye'de çok mantıksız. Bütün ürünleri dahi yok ülkede. ASUS GTX 780 Ti almalısın bence. Eğer O.C yapacaksan referans tasarım alıp sıvı soğutma uygulayabilirsin. Ben Asus GTX 780 kullanıyorum gayet memnunum hiçbir sorun yaşamadım. GTX 780 Ti çok daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı