R9 290X veya GTX 980

qwerty

Hectopat
Daha dün bir sistem toplamak için yardım aldım sizlere'den daha almadım parçaları ama çok yardımcı oldu herkesin yazdıkları, şimdide ekran kartı seçicem oyun için :

Hangisini almalıyım?

Sapphire R9 290X TRI-X Edition GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

MSI GTX980 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Kasa olarak ise bu modellerin arasında kaldım:

Zalman Z9 Plus Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Yardım ederseniz sevinirim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
• GTX 970 ve Zalman Z3 Plus seçmenizi şiddetle öneririm.

GTX 970 : Yeni nesil mimarisi ve güç tüketimi açısından R9 290X'den çok daha iyi bir kart gözünüzü kırpmadan alabilirsiniz.

Zalman Z3 Plus : Gerek hava akımı gerekse malzeme kalitesiyle Z9 ' dan daha üstün bir kasa öneririm ;)

GTX970: Çünkü GTX980'e şu an gerek yok 970 de fazlasıyla yeter o yüzden GTX970 ve zaten oyun için demişsin o yüzden her türlü GTX970.
Z3 Plus: Çünkü kasanın hava akımı gerçekten çok iyi diğer kasalara göre daha iyi soğutma olucaktır.

GTX 970: R9 290X 'den oyun testlerinde daha iyi performans sergilemektedir. Daha az güç tüketimine sahip ve NVIDIA ekran kartlarının yazılımı AMD 'lere kıyasla daha iyidir. Yeni nesil teknoloji olduğu için GTX970.
Z3 Plus: Hava akımı konusunda daha iyidir. İçinde 4 adet fan bulunmaktadır. Malzeme kalitesi daha iyidir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı