R9 295X mi GTX TİTAN Z mi Daha Performanslı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

DaimoN

Hectopat
Daha fazla  
Bu konuyu açmamın sebebi bi arkadaş R9 295X2 'nin Gtx Titana z den kat kat üstün olduğunu iddia ediyo ben ise Gtx titan z 'nin o karta fark atacağını ve daha uzun süre taşıyacgını iddia ediyorum fakat bu arkadaş bir türlü bunu anlamadı bende burda bu konuyu açtım ki bilgili kişilerin yorum yapmasını istiyorum.

İddia edilen kartlar

R9 295X GDDR5 8GB 1024Bit (512Bit*2) AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

GTX TITANZ GDDR5 12GB 768Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kart - Vatan Bilgisayar

Kartın kullanım amacı sadece oyun olacak hangisi daha fazla fps verir ve hangi kart ileriye dönüktür ?

Nvidia Fanboy'u bir kişi iseniz tabii ki de Nvidia önereceksiniz. Ama AMD R9 295X Titan Z'ye fark atar. Nvidia'nın VRAM kapasitesinin fazla olduğunu görerek öyle bir düşünceye sahip olmuş olabilirsiniz. Ayrıca AMD 1024 Bit, Nvidia 768 Bit. Ve AMD'nin içinde 2 tane ekran kartı performansı var. Önceden Nvidia Fanboyları, AMD sürücülerinin Nvidia'ya göre düşük olduğunu söylüyorlardı. Artık öyle bir şey yok. AMD de en az Nvidia kadar iyi sürücüler yapmaya başladı. İsterseniz forumda araştırabilirsiniz bu sürücü esprisini.

Nvidia fan boyu değilim. RAM boyutuna bakarakta bir değerlendirme yapmadım. Titan z 'nin daha fazla performans göstericigini ve daha uzun bir süre taşıyağını iddia ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın şöyle bir yanılgıya düşmeyin 2 tane R9 295 takınca tek R9 295'den 2 kat fazla performans alınır. Alacağınız performans 1.5 kat civarında olacaktır ama bu seviye de gayet iyidir oyunlarda.Bence ikisi de render yapılmayacaksa gereksiz ama ben sizin yerinizde olsam kararım amd olurdu.

Ben de bu iddianın yanlış olduğunu söylüyorum. Bir kere AMD R9 295X'de, 2 tane R9 295X performansı var. Buna bağlı olarak 512*2 Bit'den 1024 Bit bir ekran kartı. Ekran kartlarında GB'dan çok Bit önemlidir. Fakat AMD, Nvidia'ya göre daha fazla güç tüketir.

Titan Z daha az güç tüketiyor ve daha hızlı. Ama tercihim R9 295X2'ye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı