R9 380 Driver Yükleyememe Sorunu

mukavemet

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemi henüz toparladım, windows 7 kurdum ancak R 9 380 ekran kartının sürücüsünü yükleyemiyorum. Amd gaming evolved diye bir sürücü indirdim. Amd'nin kendi sitesinden indirdiğim sürücü güncelleştirme yapmıyor. Kart 8 bit atombios yongasında görünüyor. Acil yardım.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aygıt yöneticisi/görüntü bağdaştırıcıları sekmesinde kartınız tanınmış mı bir bakın. Sonra oradan sürücü yazılımını otomatik olarak tarattırın. Kolay gelsin.

Teşekkürler kardeşim düşünebileceğin her yolu denedim. Driveri pcde taratmak olsun , güncelleştirmek olsun. Acaba windows 8 e geçmelimiyim diye düşünüyorum.
3 saat oldu bu durumda pc ferrari var altımızda araba kullanmayı bilmiyor gibi hissediyorum. Lütfen benden daha donanımlı bir arkadaş çıkıp bana şunu yap bakalım kardeşim desin tüm yollara açığım.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    218,3 KB · Görüntüleme: 362
Hocam bende r9 290 kullanıcısıyım. İnan tahmin edemeyeceğin birsürü sorunla karşılaştım. Tek diyebileceğim karttan soğumaman çünkü hangi kart olursa olsun bir munzurluk çıkaracaktır emin ol. İnşaallah düzeltirsin. Bana bunlar dışında tek alternatif kartı çıkarmak; tekrar takıp güç pinlerinin iyice oturtup bismillah deyip birdaha denemek. Başarılar.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama Windows 8.1 pro kurdum. Kart Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı haline geldi ne yapmalıyım. Bilgisi olan var mı ?

Çözüldü. AMD crimson chipset bileşeni yüklediğimde temel bağdaştırıcıyı devre dışı bıraktı. Ardından crimson R 9 3xx serisi için uygulamayı kurdum. Radeon grafik kartı driverini kurup güncelledi. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar. İntel ve ya Amd işlemcisine göre chipset bileşenini güncel olarak tekrar kurunuz. Herkese teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı