R9 380 için 500W yeterli mi ?

Sistemde sorun yok, güle güle kullan. :) Sessiz bir kasa istiyorsan Zalman R1 alabilirsin, seçtiğin parçalar pek ısınan parçalar değil zaten. Soğutma olarak Z3 Plus çok daha önde tabii. Fiyatları aynı, ikisi de güzel kasalar, seçim senin.

r9 380 500w yetmez diyen arkadaşlar kendim kullanıyorum 500w 80+ 12v den 450w veren bir psu ile çok rahat yetiyor boşu boşuna 600w alma zaten yeni gelen ekran kartlarıda enerji verimliliği üzerine yoğunlaşmış ileriye dönükte problem çıkmaz sana önerim boş kasa alıp şunu takman. Ben boş z3 plus alıp bunu taktım. Z3 PLUS'ıda öneririm kasa çok soğuk çalışıyor.
COOLER MASTER RS-500 B SERİSİ 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI

bizzat kendim kullanıyorum rahat rahat yetiyor.

Everest markasından uzak dur kardeşim. Z3 Plus yada Zalman R1 600w almanı tavsiye ederim. Seçtiğin kasayla arasında 35-40 lira civarı bir fark ve bu farka fazlasıyla değer.

Zalman tercih edeceğim ama Z3 Plus' mı yoksa R1' mi ona kasaları yakından inceleyince karar vereceğim. Yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim.

Ama şunu atlamışsın kardeş, 2133mhz sınırındaki bi anakarta o ram i alırsan boşa israf olur. 2400mhz kapasitesi var iken anakart desteklemediği için performansı 2133mhz r düşer ve dolayısıyla israf yapmış olursun.
Kingston Hyperx fury 8GB 2133Mhz öneririm

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı