R9 380 Oyunlarda akıcılık sorunu

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar çok garip bir sorunum var. Oyun 100 ve üstü FPS iken fareyi dairesel olarak çeivrince akıcı dönüyor. Fakat FPS 99 ve altı olunca fareyi aynı şekilde çevirdiğimde kasıyormuş hissi oluşuyor. Oyunlarda kasma yok ama fareyi yavaşça öyle çevirince kasma hissi oluyor ve beni aşırı rahatsız ediyor. Benim ayrıyetten bir iki kez konu açtığım "40 FPS'de akıcı değil" sorunu da bu yüzden sanırım. Sizde de böyle mi yoksa bende mi sorun var ?

Sistem;
R9 380 4G
8 GB 4x2 Ram
İntel Core İ5 4460 3.2 GHZ
Gigabyte H81M-DS2 Anakart.

Aynı sorun benide rahatsız ediyor, FPS göstericisini kapatırsanız sorun olmaz. Psikolojik bir sorun sanırım.
Hem psikolojik hem de göz ile alakalı galiba. Sürekli 60 üstü FPS de oynarken bazı yerlerde 1-2 dakika 40 FPS görünce sanki 20'de oynuyormuş gibi oluyor.

VSYNC açık olarak oynamayı deneyin. Sorunu çözebilir. Ya da Motion Blur ayarını açık bırakmış olabilirsiniz.
Maalesef VSYNC ile alakalı bir şey değil. Onu açarsam FPS sabitleneceği için yer yer düştüğünde yine aynısı olucak.

Güncel

Güncel

Sorunum devam etmekte nolur bir çözüm artık intihar edicem sinirden

Monitörünüz nedir dönüştürücüden kaynaklanan bir sorun olabilir yada oyundaki optimizasyondan kaynaklanabilir
Sistemimin yanında 500 TL civarı aldığım Samsung 1920x1080 60 HZ monitör. Oyunda optimizasyondan kaynaklanacağını düşünmüyorum her oyunda oluyor zira.

Arkadaşım bir doktora görün. Birde Fps göstergesini kapat. Bunun ilacı sensin.
Çok güzel dediniz. Ben de kendimle alakalı sanıyordum ama iyice dikkat edince benimle alakalı olmadığının tekrar farkına vardım. en açık örneği CS:GO'dan vereyim. Oyunda 250 FPS falan alıyorum her şey çok güzel. Fakat FPS 100'den aşağı düştümü ekranda çok sayıda kırılma ve kasıyormuş hissiyatı oluyor. Bu arada tek CS:GO'da değil bütün oyunlarda böyle

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı