R9 380 Oyunlarda akıcılık sorunu

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar çok garip bir sorunum var. Oyun 100 ve üstü FPS iken fareyi dairesel olarak çeivrince akıcı dönüyor. Fakat FPS 99 ve altı olunca fareyi aynı şekilde çevirdiğimde kasıyormuş hissi oluşuyor. Oyunlarda kasma yok ama fareyi yavaşça öyle çevirince kasma hissi oluyor ve beni aşırı rahatsız ediyor. Benim ayrıyetten bir iki kez konu açtığım "40 FPS'de akıcı değil" sorunu da bu yüzden sanırım. Sizde de böyle mi yoksa bende mi sorun var ?

Sistem;
R9 380 4G
8 GB 4x2 Ram
İntel Core İ5 4460 3.2 GHZ
Gigabyte H81M-DS2 Anakart.

Arkadaş çok mantıklı bir öneri yapmış ben böyle güzel bir öneri görmedim, gerçekten aşırı mantıklı bir öneri. Farklı bir monitörde deneme şansınız var mı? Şöylede bir açıklama yapayım
FPS stabil olmadığından oyunun değişik yerlerinde dalgalanmalar meydana gelir siz belirli bir FPS'ye alıştığınız için onun altına düştüğünde kasma hissiyatı verebilir bunun dışında o FPS'lerde kasma hissi vermesi düşündürücü.

Monitörün yenileme hızını arttırıp deneyebilirsin. Belki ısındığı içinde olabilir ısı değerleri nasıl.
Isı değerleri normal, 73 derece

Arkadaş çok mantıklı bir öneri yapmış ben böyle güzel bir öneri görmedim, gerçekten aşırı mantıklı bir öneri. Farklı bir monitörde deneme şansınız var mı? Şöylede bir açıklama yapayım
FPS stabil olmadığından oyunun değişik yerlerinde dalgalanmalar meydana gelir siz belirli bir FPS'ye alıştığınız için onun altına düştüğünde kasma hissiyatı verebilir bunun dışında o FPS'lerde kasma hissi vermesi düşündürücü.
Şuan monitör değiştirme şansım yok. Belirli fps ye alışsam falan iyi ama malesef onunla ilgisi yok. Yani oyun 100 ve üstü iken normal fakat 99 ve altına inince kırılmalar çok oluyor. İşin garip yanı oyun 60 fps ye düşünce dediğim olmuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı