R9 380 Performans Problemi

Demir09

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta önce ekran kartım bilgisayar açıldığında 65-60 derece sıcaklık değerleri gözüküyordu(henüz boştayken) imzamdaki sistem. WWE 2K16 ve Shadow of Morder'da 6 FPS alıyordum oynanması imkansız hale geliyordu, şimdi bu sorunlar biraz düzeldi fakat hala performans sorunu yaşıyorum... Sizce bu sorun ekran kartından mı kaynaklıdır yoksa başka bir bilgisayar bileşeninden dolayı mıdır? Vatan Bilgisayar'a götürsem hangi bileşende sorun olduğunu tespit ederler mi yoksa sadece bileşeni mi götürmem gerekir? Ek olarak bu sıkıntı daha önceden az da olsa vardı sonrasında format attım ve 1-2 hafta sonra bilgisayar mavi ekran verdi sorun bundan sonra daha da arttı ve sıcaklık problemleri başladı... Şu an ise sıcaklıklar normal görünüyor ve WWE 2K16'ya ilk girdiğimde 2-3 saat oynuyorum sonrasında FPS düşüşlerine rastlanılıyor. Bazen bilgisayarın açık kalma süresine göre değişebiliyor örneğin bilgisayar 5 saattir açıksa oyuna girdikten 1 maç sonra kasmaya başlayabiliyor. Bu aldığım değerler 1360x768 çözünürlüktedir bu arada, daha yeni monitör almadım da :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel Criminson driverlar mevcut mu ?
Güncellemeleri yaptım 1 gün daha bu sorun devam etti sonrasında ise WWE 2K16'da kasma problemleri bitti fakat Shadow of Morder'da fps 50-60 arası olsa da anlık 10 fps'e düşebiliyor ki bu da çok rahatsız ediyor. Sanırsam bu sorun Shadow of Morder'un Nvidia destekli bir oyun olmasından dolayı, iade edip başka bir oyun almayı düşünüyorum.

Güncellemeleri yaptım 1 gün daha bu sorun devam etti sonrasında ise WWE 2K16'da kasma problemleri bitti fakat Shadow of Morder'da fps 50-60 arası olsa da anlık 10 fps'e düşebiliyor ki bu da çok rahatsız ediyor. Sanırsam bu sorun Shadow of Morder'un Nvidia destekli bir oyun olmasından dolayı, iade edip başka bir oyun almayı düşünüyorum.
Shadow of Mordor'da doku kalitesini arttırdığınız zaman oyunun vRam isteği önemli derecede artar. Kartınız, 2 GB vRam'e sahip. Dolayısıyla, ayarlardan "texture quality"i medium yapıp tekrar denemenizi öneriyorum.

Shadow of Mordor'da doku kalitesini arttırdığınız zaman oyunun vRam isteği önemli derecede artar. Kartınız, 2 GB vRam'e sahip. Dolayısıyla, ayarlardan "texture quality"i medium yapıp tekrar denemenizi öneriyorum.
Evet, medium yaptığımda aldığım en düşük değer 50 fps oldu, yardımınız için teşekkürler!

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı