R9 380 Performans Sorunu

Muhammet Demir

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim iyi olmasına rağmen tüm oyunlarda kasma sorunu var fps 150 vsync kapalıyken ekran kırılması oluyor. Vsync açıkken 60 fps sınırlıyor fakat gene oyunlar kasıyor.
FIFA 16'da vsync kapalıyken fps 150 fakat ekran kırılmasından kasmaktan beter oluyor.
İkinci resimde vsync açık fakat fps 40'a düşüyor ve 33 ms gibi gecikme yaşanıyor ve oyun aşırı kasıyor.
En basit grafikli FIFA 9'da bile oyun kasıyor 60 fps görmesine rağmen. Sorun monitörün 59 hz olmasından mıdır ya da Hz desteği daha düşükte ondan mı? Ya da ekran kartından mı? Veya başka bir parçadan? Yardımcı olabilir misiniz?

Sistemim;
  • Ekran Kartı: AMD R9 380
  • İşlemci: i5 4460
  • Anakart: H97 Pc Mate
  • RAM: 8 GB
  • PSU: 600 watt
  • Monitör: Aoc E2470Sw 59 Hz.
NrRr0Y.png

Yardım edecek kimse var mı? Forumda yazım kurallarına dikkat edilmesi güzelde bu yüzden uyarı almak ve açtığım konuya bir gün boyunca cevap verememek gereksiz olmuş.

Sebebini nasıl anlayabilirim en azından o konuda bilgi alabilir miyim?

Yüksek ihtimal dar boğaz var hocam CPU aşırı yüksek oluyorsa ekran kartı kullanımının düşmesi gayet bilindik bir hadise olup CPU nun R9 380 GPU'sunu kaldıramadığının bir göstergesi olarak söyleyebiliriz.
Başka oyunlarda böyle sorun var mı ?

Kullandığım işlemciyle bu ekran kartını kullanan bir çok kişi var.Bu oyunda fps 60'a kilitlediğimde 40 fps'ye kadar iniyor bazen. Ama her oyunda ekranın teklemesi sorunu var.

Kullandığım işlemciyle bu ekran kartını kullanan bir çok kişi var.Bu oyunda fps 60'a kilitlediğimde 40 fps'ye kadar iniyor bazen. Ama her oyunda ekranın teklemesi sorunu var.
Dostum bende de r9 290 ve i5 3470 bileşenleri var ve darboğaz sorunu yaşıyorum.Sende r9 390 gpu ve 4460 cpu var.4460 nasıl r9 390'ı besliyor anlamıyorum :/

İşlemcileri küçümsemeyin G3258 bile bazı şartlarda neler yapabiliyor gördük. O işlemcinin o karta darboğaz yapma ihtimali yoktur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı