R9 390 i5-6500 performans sorunu

mr.zeemekit

Hectopat
Daha fazla  
AMD Radeon R9 390 Sapphire
i5 6500 3.2(3.5)Ghz
MSI H170 GAMING M3
8GB Kingston Fury HyperX
4TB HDD (3 TB (oyun)/1 TB (sistem)/1 TB (dosyalarım) şeklinde ayrı)
Windows 10

Sistemimin:
TimeSpy 1.0 sonuçları = 3774 (Graphics 3956 / CPU 2995)
FireStrike 1.1 sonuçları = 10.540 (Graphics 13.934 / Physics 7018 / Combined 5084)

Ancak gereken verimi alabildiğimi düşünmüyorum. Uzun süre açık kaldığı zaman kilitleniyor ve kasadan resetlemem gerekiyor ya da bazı oyunlara daha düşük veya eşit sistemdeki arkadaşlarımdan daha geç giriş yapıyorum daha çok sorun yaşıyorum. Ses kartıyla alakalı da bir sorunu var sanırım ki bazen işlem halindeyken bildirim gelince veya farklı bir jak takınca ses kitleniyor takılıyor uzun süre garip sesler çıkıyor. Sürekli bir sorun halindeyim anlamış değilim driverlarımı güncel tutuyorum formatı yeni attım sayılır. Bu durumu nasıl çözebilirim sorun tespit edebileceğim programlar veya yapabileceğim bir şeyler var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner programı ile oyun içindeyken sıcaklıkları gözlemleyebilirsiniz, ısınma probleminiz varsa ortaya çıkar. Bunın dışında Crystal DiskInfo programıyla da disklerin sağlığını ölçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı