R9 390 için PSU tavsiyesi

Kesinlikle doğru ve R9 290'ın güncellenmiş hali olan R9 390, DX12'nin DirectX 12 (Feature Level 0 veya D3D12 API 11_1) nimetinden faydalanacak. Hallock hiçbir GCN kartın tam destek vermeyeceğini belirtmiş zaten. nVidia sırf DX12 için mimari çıkartırken AMD silikon kalitesini arttırıp Hawaii ailesini Grenada diye satıyor. Şimdi siz diyorsunuz ki Hawaii, Maxwell'den daha iyi performans verecek. Yani R9 390, GTX 980'i geçiyorsa eğer bunu demiş oluyorsunuz.

R9 390 ve R9 290 aynı mimarili kartlar evet. Ama eski mimarili diye DX. 12 desteği zayıf kalacak diyebilir miyiz? Zannetmiyorum. Ancak şimdilik şunu söyleyebilirim, Mevcut durumda AMD kartların işine daha çok yarayacak DX. 12' nin veri akış ve hesaplama düzeni. Bu durum bildiğiniz üzere AMD kartların çalışma prensipleri ve donanım ile ilgili. Ayrıca AMD, Mantle, Vulkan gibi teknolojileri tasarlarken (DX. 12 ile çok fazla ortak noktası ve benzerlikleri var) DX. 12 desteklerini göz ardı edeceklerini sanmıyorum. AMD yazılım desteğini gerçekten güçlendirdi. Tabii ki Nvidia' da karşılık verecektir. Ancak şimdilik AMD bu konuda önde ve sanırım bunu siz de takdir edersiniz.

Bunu görmüştüm internette gezinirken ve sizin de görmenizi isterim. Bana çok dikkat çekici bir kaşılaştırma olarak geldi.

OC3D :: Review :: Rise of the Tomb Raider - AMD VS Nvidia Performance Review :: GTX 980 Ti VS R9 Fury X - 4K

DX12 konusunda AMD'nin önde olduğunu düşünmüyorum. Zira çıkartılan mimariler ve AMD'nin sitesinde destekleme seviyesi hakkında kesin bilgi verilmemesi bana bunu düşündürtmüyor ama altta verdiğiniz teste katılıyorum. Zira, Fury X, 980 TI'dan daha performanslı ve ben olsam Fury X alırdım. Render ve Vray modelleme ile uğraşılıyorsa GTX 980 TI daha iyi seçim olur.

DX12 konusunda AMD'nin önde olduğunu düşünmüyorum. Zira çıkartılan mimariler ve AMD'nin sitesinde destekleme seviyesi hakkında kesin bilgi verilmemesi bana bunu düşündürtmüyor ama altta verdiğiniz teste katılıyorum. Zira, Fury X, 980 TI'dan daha performanslı ve ben olsam Fury X alırdım. Render ve Vray modelleme ile uğraşılıyorsa GTX 980 TI daha iyi seçim olur.

Aslında şimdilik DX. 12 ile ilgili ne desek boş. Çünkü daha kullanmaya bile başlamadık. :) DX. 12 kullanılmaya başlayınca testleri görmemiz gerekir. İleride duruma göre yine değerlendirme yapalım sizinle. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı