R9 390 kartın oyundayken fanları duruyor ve ekran kapanıyor

8o8guru

Picopat
Daha fazla  
"Sapphire R9 390" ekran kartına sahibim. İlk başlarda bir problem yoktu fakat son günlerde oyun oynarken 20-30 dakika sonra ekranım kapanıyor klavyemde güç kesiliyor. Ekran kartına baktığım zamanda fanları durmuş oluyor. Ben çözemedim yardım edebilecek birisi var mı?

"Sapphire R9 390" ekran kartına sahibim. İlk başlarda bir problem yoktu fakat son günlerde oyun oynarken 20-30 dakika sonra ekranım kapanıyor klavyemde güç kesiliyor. Ekran kartına baktığım zamanda fanları durmuş oluyor. Ben çözemedim yardım edebilecek birisi var mı?
Klavyenizde de güç kesiliyorsa sorunun ekran kartından ziyade anakart veya güç kaynağında dolayı olduğundan şüpheliyim. Anakart ve güç kaynağınız nedir?

Ekran kartının fanlarının oyun esnasında çalıştığına emin misiniz? 275w deli gibi yük çeken bir kart R9 390. Fanlar max devirde çalışırken kendini kapatıyor olabilir kartı soğutmaya çalışıyorken. MSI Afterburner'dan fan hızını 100e alıp bir süre çalıştırmayı dener misiniz?

coolermaster gx650w

Ekran kartının fanlarının oyun esnasında çalıştığına emin misiniz? 275w deli gibi yük çeken bir kart R9 390. Fanlar max devirde çalışırken kendini kapatıyor olabilir kartı soğutmaya çalışıyorken. MSI Afterburner'dan fan hızını 100e alıp bir süre çalıştırmayı dener misiniz?
denedim ama malesef 52 dakika açık kaldı ve sonrasında yine kapandı

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• resim_2024-01-04_200810487.png
    resim_2024-01-04_200810487.png
    208,2 KB · Görüntüleme: 5
dediğini yaptım ve galiba oldu bir süredir bilgisayar kapanmıyor bir süre daha test edicem güncel durumu buraya yazıcam (ekstradan ısıdan kaynaklı olabilir diye kasanın yanda ki camını ve arka tarafını söktüm ve kasa ışıklarının kablosunu söktüm son durumla ilgili bildilendiricem)

Yeni konular

Geri
Yukarı