R9 390 Performans Sorunu

Trouble09

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Ekran kartım R9 390. 8 GB bir belleği var fakat oyunlarda örneğin GTA 5'de RAM değeri 8 GB olarak gösteriyor ama daha 2 GB alanlık yer dolmadan oyunda kasmalar meydana geliyor. Ekran kartımın driver en güncel şekilde. AMD Gaming Evolved üzerinden optimize de ettim fakat sürekli bir fps düşüşü yaşıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 390 kullanıyorum yeni aldım. Ama ramler 8 gb iken takılmalar oluyordu, 16 gb'a yükseltince takılmalar geçti. İşlemcide Gta5 için önemli bir parça, çünkü oyun işlemciyide yoruyor. İşlemcinide yaz bilenler öneride bulunabilir.

Merhabalar.
Ekran kartım R9 390. 8 GB bir belleği var fakat oyunlarda örneğin GTA 5'de RAM değeri 8 GB olarak gösteriyor ama daha 2 GB alanlık yer dolmadan oyunda kasmalar meydana geliyor. Ekran kartımın driver en güncel şekilde. AMD Gaming Evolved üzerinden optimize de ettim fakat sürekli bir fps düşüşü yaşıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

İşlemcinizi yazar mısınız?

Rigor Z isimli oyunda gtx960m ile 1080p full ayarlarda 60 fps alıyordum. Aynı ayarlarda R9 390 ile şu an 73 fps alıyorum. İki ekran kartı arasında dağlar kadar fark var. Oyunda öyle sistemi çok yoracak bir oyun değil. Amd setting ve Amd Gaming Evolved'i fazla kurcalamamak lazım. Ayarları değiştirince ya oyun bozuluyor yada sistem çöküyor. Alışamadım bir türlü (n)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı