R9 390 Strix vs R9 390X DCU II

StanMadara

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki AMD 300 serisi piyasaya giriyor. Sapphire, MSI'a göre çok daha ucuz bir fiyata satmasına rağmen çekirdek hızı falan daha fazla, sizce bu neden ?

Ve Asus 2 adet R9 390 mı ürett ?
ASUS R9 390 STRIX GAMING, 8 GB, DDR5, 512 bit Ekran Kartı, Fiyat: 1.427 TL
Bir yerde şu gördüğünüz DirectCu 3 bir yerde de ;
Asus R9 390X DirectCU II 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Gördüğünüz gibi DirectCu 2 versiyonu bulunmakta. Asus'un websitesinde ikisini de buldum sizce hangisi doğru ? İkisi de var mı ? Hangisi güç olarak daha iyidir ?

Bir soru daha sormak istiyorum DCU 3'lü olan yani 3 fanlı olan ekran kartı bu kasaya sığar mı ?
CORSAIR CARBIDE SERİSİ AİR 240 MidT- Mini-ITX ATX BEYAZ PENCERELİ KASA - Vatan Bilgisayar

Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri 390X biri 390. Aynı değiller.

Aynı şeye bende takıldım. R9 390 almayı pilanlıyorum ama DCU 3'lüsünü bulamıyorum. Araştırdım pek bilgi de bulamadım. DCU 3 yok bazı forumlarda 3 haftaya yurt dışı satışları başlayacak diyorlar. Bende Türkiye'ye gelince almayı pilanlıyorum DCU3 soğutmalı olanı ama hiçbir yerde yok. Asus'un sitesi dişinda nereden, ne zaman bulabilirim? Lütfen cevap verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş ASUS yurt dışında iyi bir firma. Gayet ilgililer, bilgililer. Ama ne zaman Türkiye'de servis değiştirdi işler değişti. Sen bu ekran kartını alsan bile yarın bozulup da garantinin bakacağı falan yok. R9 280X'i Dell poşetine koyup gönderen adam bunlar. ASUS almayın demiyorum ama alırken iki kere düşün :)

@StanMadara ; Sapphire'ın ucuz olmasının nedeni; PCB ve komponenet kalitesinin düşük olmasından kaynaklanıyor. Aynı özelliklere sahip iki ekran kartı arasında 200 tl gibi bir fiyat farkı varsa, kullanıcının durup bir düşünmesinde fayda var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı