R9 3900X 2080 sistem ile Corsair 850W 80+ Gold uyumlu mu?

glitche

Hectopat
Selam dostlar, ilk defa PC topluyorum bu yüzden alacağım PSU'nun pini anakartım, ekran kartım ile uyumlu mu? Başka öneriniz olursa lütfen belirtin. Yardımlarınız şimdiden teşekkürler.

Model bu: Corsair Enthusiast TXM 850W Modüler 80+ Gold 12cm Fanlı PSU fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Veya bu: CORSAIR RM SERİSİ RM750 750W 80 PLUS GOLD MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Sistemim bu;
İşlemci: AMD Ryzen 9 3900X.
Anakart: ASUS ROG STRIX X570-E.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 2080 Super Advanced Edition.
RAM: G.Skill 64 GB (2x32 GB) Trident Z Neo RGB 3200MHz CL16 DDR4.
Sıvı soğutucu: ASUS ROG STRIX LC 360 360mm.
PSU: Henüz seçilmedi.
Kasa: Henüz seçilmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar, ilk defa PC topluyorum bu yüzden alacağım PSU'nun pini anakartım, ekran kartım ile uyumlu mu? Başka öneriniz olursa lütfen belirtin. Yardımlarınız şimdiden teşekkürler.

Model bu: Corsair Enthusiast TXM 850W Modüler 80+ Gold 12cm Fanlı PSU fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Veya bu: CORSAIR RM SERİSİ RM750 750W 80 PLUS GOLD MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Sistemim bu;
İşlemci: AMD Ryzen 9 3900X.
Anakart: ASUS ROG STRIX X570-E.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 2080 Super Advanced Edition.
RAM: G.Skill 64 GB (2x32 GB) Trident Z Neo RGB 3200MHz CL16 DDR4.
Sıvı soğutucu: ASUS ROG STRIX LC 360 360mm.
PSU: Henüz seçilmedi.
Kasa: Henüz seçilmedi.
PSU uyumluluğu diye bir şey yok diye biliyorum yani uyar her PSU.

O anakart 2 adet 4+4 pin CPU güç girişi istiyor. Baktığınız PSU'larda varsa 2 adet 4+4 pinlik giriş, alabilirsiniz. Onun dışında işlemciye abartı bir soğutucu alıp abartı bir overclock yapmadıkça 750 Watt'lık olan da 850'lik olan da yeter diye düşünüyorum.

Bazı anakartlerın pin girişi atıyorum 4+4 o farklı oluyormuş o da psu da öyle değlise

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videonun 16:36 kısımda öğrendim ben de

Hocam siz 850W olanı alın. Sizin anakartınız da 12+ 4 pin CPU besleme var. Siz 8+4+4 pin besleme kullanacaksanız. Riske girmeyin.

Hocam birisi yarı modüler diğeri tam modüler. Fark buradan kaynaklanıyor. Yoksa zaten 850W olan daha güçlü.

@Sylveon hocam anakartı incelediniz mi? Emin misiniz? Belki RM 750 yeterli olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı