R9 3900X sisteme ekran kartı tavsiyesi

EleGante

Hectopat
Sistemim:
  • Anakart: MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon
  • İşlemci: AMD Ryzen 9 3900X
  • RAM: Corsair 16 GB(2x8GB) DDR4 3000MHz
  • PSU: Thermaltake Toughpower GF1 80 Plus 850W
Bu arada ekran kartım GTX 770 2 GB. RAM konusunda biraz aceleci davrandım. İlerleyen zamanda G.Skill veya başka bir marka 3600 MHz üstü RAM taksam 4 RAM sorunsuz çalışır mı? Bütçe 5000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı; MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X Trio 8GB 256Bit GDDR6 Fiyatı

Bu modeli 5000 civarına da bulabilirsiniz.

RAM konusunda evet aynı CL ve MHz ayarlanınca çalışır ancak 4 tane de taksanız çift kanal çalışır. Tavsiyem bütçe varsa elinizdekileri satıp Trident Z 3600MHz almanız olacaktır.
bu model iyi takipteyim
Asus TURBO-RTX2080-8G GDDR6 HDMI DP GeForce® RTX 2080 8GB Ekran Kartı incehesap.com

bütçeni 500 tl aşıyor ama rtx 2080
bir de güzel bir soğutman yoksa önce soğutma al
soğutma konusunda elimde olan kendi işlemciden gelen sistem ve Everest Rampage Chill-420 bunlar ekran kartı aldıgımda ısımı gormeyecek ondan + olarak takipte kalacagım
araştırma yapacağım sağolasın
Anakart msi diye ekran kartı da msi olacak diyosan bilemicem hocam ama bu aorus da bence fena 2070 super :)
kral onlara takılı değilim benim için 2k da iyi performans
radeon
bir tanıdığım aynı işlemci ile msı meg ace x570 kullanıyor onda 5700x var
monitörün ne
eğer 4 k bir mönitörün yoksa 5700x al
pardon yanlış yazdım rx 5700xt
ssd var mı
Radeon kartlar için güncelleme gerekiyor gibi yorumlar görüyorum yani eksi yönde ondan bakmadım hiç fiyat ise cazip üstüne iyi bi soğutma alınır. SDD var. Elimde olan sistem daha yeni ondan dolayı parça parça topluyorum. Şuanda uzun süreden beri kullandıgım ekran var . Sağlam değil eskide kaldı o da

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı