R9 3900X ve 1080 Ti sistemde masaüstünde kasmalar

Birde şunu denermisin. Lolde fps sorunu yaşadığım zaman bu ayarlar işimi görmüştü.

Yüksek performans profilinde gelişmiş güç ayarlarına gir. işlemci güç yönetimi altında 3 ayar mevcut. En düşük işlemci durumu:%100 - Sistem soğuma ilkesi: Etkin - En yüksek işlemci durumu:%100.

Bu ayarları kaydettikten sonra çalıştıra msconfig yaz. Karşına gelen pencereden önyükleme sekmesine geç. Gelişmiş ayarlar butonuna tıkla işlemci sayısı tikini aktif et ve altındaki kutudan en yüksek değeri seç 24 olması gerek senin işlemcinde bu ayarları uyguladıktan sonra sistem yeniden başlatılacak belki faydası dokunur bir dene bakalım.

Ek olarak Ekran kartına psudan 2 farklı kabloyla güç vermeyi dene ve ramlerin dimma1 ve dimmb1 e takılı olduğuna emin ol. Anakarttaki cpu güç girişinin 8 pinlik olanını oc yapmayacak olanlar için beslemek yeterli diye bilirtiliyor. 8 pin besleme yaptıysan 8+4 dene 8+4 yaptıysan 8 dene. Cpu beslemesini pcie beslemesinden yapmadığına muhakkak emin ol.

aynen varmış gördüm şimdi ama anakart yeterli olcak mı degıstırdıgımde

Yukarıda bahsettiğim ayarları bir yap bakalım ne olacak bağlantı şekillerini de dene bakalım. 8pin cpu beslemesinin yeterli olduğunu düşünüyorum ilk önce 8pin besleme yap bakalım.

Aynı RAM'ler ve aynı işlemciyi X570-PRO ile kullanıyorum, aynı sorun bende yok, iade düşünüyorsan diye söylüyorum.
Asus x570 pro markası asus msi ?
driverlerin güncelmi?
Hepsi güncel
Aynı RAM'ler ve aynı işlemciyi X570-PRO ile kullanıyorum, aynı sorun bende yok, iade düşünüyorsan diye söylüyorum.
Peki and ryzen master açılımda aynı hareketleri yaptığında aynı takılma var mı sende deneyebilirmisin.. ekran kartın hangisi ama işlemci ve ektan kartı uyuşmazlıgı demişlerdi
amd ryzen master programını denermısın acaba ?

Son düzenleme:
Sonuç ne oldu acaba ?? Çok merak ettim baştan sona okuyordum heycanla inşallah düzeltmişsindir ya valla sen öyle isyan ettikçe benim içim acıyordu :(

Dün asus pro strix gaming e denedim pc de sorun olmadı o uygulamadaki takılma yok denecek kadar azdı oyunlarda hiçbir takılma yapmadı. Msi da pubg de mesela takılma yapıyordu ya msi 3900x için yeterli kalmıyor belkide yazılımsal olarak ama bunu göze alamam yazılımı beklemek gibi. Herhalde asus artış diye düşünüyorum onu almayı düşünüyorum ama bilemiyorum ne yapacağımı

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200110-140214_Chrome.jpg
    Screenshot_20200110-140214_Chrome.jpg
    147,3 KB · Görüntüleme: 25
ROG özellik bakımından bir adım önde olmakla birlikte, sağlamlıkta da TUF bir adım öndedir. Birbirinden daha az kaliteli diye bir karşılaştırma yapılacak ürünler değiller. İmkanınız varsa ROG alın, yoksa ROG alamıyorum diye üzülmeyin TUF ise kendine özgü sağlamlık ve dayanıklılık la ön planda. Örneğin ben TUF K7 klavyesini aldım Asus'un. ROG alacak durumumda vardı, ama uzun araştırmalarım sonucunda K7 tam istediğim gibi bir klavye olduğunu anladım çünkü çok fazla yıpranmaya maruz kalacağı için TUF'un sağlamlığı beni cezbetti diyebilirim.

ROG özellik bakımından bir adım önde olmakla birlikte, sağlamlıkta da TUF bir adım öndedir. Birbirinden daha az kaliteli diye bir karşılaştırma yapılacak ürünler değiller. İmkanınız varsa ROG alın, yoksa ROG alamıyorum diye üzülmeyin TUF ise kendine özgü sağlamlık ve dayanıklılık la ön planda. Örneğin ben TUF K7 klavyesini aldım Asus'un. ROG alacak durumumda vardı, ama uzun araştırmalarım sonucunda K7 tam istediğim gibi bir klavye olduğunu anladım çünkü çok fazla yıpranmaya maruz kalacağı için TUF'un sağlamlığı beni cezbetti diyebilirim.
Bende rog diye düşünüyorum ama 900 tl gibi fark var arada şuanda değer mi o farka onu bilemedim

Geri
Yukarı