Çözüldü R9 390X BF4 Beyaz Dalgalı Nokta Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ufuk Bağcı

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sevgili Technopat Mod ve yöneticileri;

Geçenlerde sizlere duyurduğum üzere bir sistemim bulunmakta idi. Bir kaç beni rahatsız eden durum söz konusu bur bir sorun mu ? Yoksa Normal bir durum mu sizlere danışmak istedim.

Sorun olarak gördüğüm toplamda 2 adet sorum olacaktır.

1- ) Battlefield 4 oyununu multiplayer açtığımda ve Vertical Sync = OFF iken ekranda aşırı kastığında Medium'da dahil olsa beyaz beyaz dalgalı noktalar oluşmaya başlıyor.
2-) İnternetten Film izlerken 1080p ya da 720p video izlerken video keskinliği çok düşük oluyor. YIFY Rip bir film bile izlerkende aynı hatta. Kendi çektiğim videolar da dahi öyle.

Sistem Bilgisi : Windows 10 64 Bit Pro
AMD Crimson 16.7.3 Driver.
R9 390X ASUS Ekran Kartı

Not : Sistem Kaliteli bir HDMI Kablo ile bağlanmıştır. Monitor içinden çıkan HDMI to DVI-I kablo ile bağladığımda sorun var sandım ama yok HDMI dahi aynı. HBCD Olayı mıdır nedir acaba ondan etkileniyor olabilir mi ?

İyi günler, iyi forumlar dilerim.

Sorunu çözdüm .

Şöyle ki ;
Asus VSX238H Monitorum , 1ms Gaming monitor fakat 60HZ No Free-Sync olduğu için 60FPS'den yukarısına izin vermiyor. Oyun içerisinde VIDEO-> Vertical Sync -> Off yaparak çözebilirsiniz.

Bu arada 1920x1080'de BF4'te Ultra'da 200 FPS gördüğümü belirtmek isterim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı