Çözüldü R9 5900X boşta 77 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Meslek
İÇ MİMAR
RAM
G.SKİLL 4133 32GB
Ekran kartı
MSİ RTX 3080 VENTUS 3X OC
Anakart
ANAKART:B550 MASTER GİGABYTE
İşlemci
R9 5900X
İşlemcim aşırı derecede ısnıyor. Sistem boştayken bile 77 derecelerde geziyor. Soğutucum Corsair Hydro H100i Pro RGB 240mm sıvı işlemci soğutucu. Bugüne kadar sıkıntı yoktu fakat neden kaynaklı bilmiyorum ama işlemcim aşırı ısınıyor. Termal macunu 2021 Ekim ayında sürdüm. Yardım için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    178,1 KB · Görüntüleme: 73
Paket sıcaklığı bildiğim kadarı ile net sıcaklık değil, AIDA64'ten veya HWiNFO'dan bakar mısın bir de?

Kasa temizliği deneyebilirsin, virüs taraması yap istersen. Kaspersky ile tam tarama güzel olur, ama uzun sürecektir.

Başka bir program ile bakabilir misin. İşlemci yükü %5 iken sıcaklığın böyle olması imkansız.

İşlemcim aşırı derecede ısnıyor. Sistem boştayken bile 77 derecelerde geziyor. Soğutucum Corsair Hydro H100i Pro RGB 240mm sıvı işlemci soğutucu. Bugüne kadar sıkıntı yoktu fakat neden kaynaklı bilmiyorum ama işlemcim aşırı ısınıyor. Termal macunu 2021 Ekim ayında sürdüm. Yardım için şimdiden teşekkür ederim.
Acaba zamanla yer çekiminin de etkisiyle bir bollaşma, gevşeme olmuş olabilir mi soğutma kafasında? Vidalarını bir kontrol et istersen. Termal macum miktarı da önemli ama tabi o kadarını bildiğini varsayıyorum.

Görev Yöneticisi'nden programlara bakar mısınız? Veya worm, trojan testi yapın. İmkansız böşta 77 derece. Üztelik sıvı soğutmayla.

CPU Package normalden daha yüksek gösterir, direkt işlemci içi sıcaklık yanlış bilmiyorsam, fakat yine de boştayken bu derecede olması normal değil, bu hangi program? Corsair'in kendi yazılımından mı bakıyorsun, çok sorunlu bir yazılım bende de var. Başka bir program ile tekrar kontrol et bence.

Sanırım sıvı soğutma almama gerek kalmadı. Stok soğutucu ile boşta 30 derece bende. 😳

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı