R9 5900X boşta 79 derece oluyor

YiğitUluçınar

Hectopat
RAM
Corsair 3600Mhz CL16
Ekran kartı
Asus ROG RTX 3070
Anakart
Asus ROG B550-E
İşlemci
Ryzen 9 5900X
Sistem: R9 5900X (CPB kapalı), PF360, XPG Battlecruiser, 2X(Corsair RAM), XPG Core Reactor 750w.

Başlangıçta işlemci boşta 40-50 derecelerde çalışıyordu sonra format attım, içinin tozunu aldım ve termal macun yeniledim şimdi 35-40 derecelerde açılıyor ve boşta 79 dereceye kadar çıkıyor ve sonra kendini otomatik kapatıyor.

Termal macunun iyi yayıldığına ve sıvı soğutma pompasının tam oturduğuna eminim. Sabit 3.7GHz ve 1.024V da bu değerler çok absürt içerisi de gayet serin.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Sorun yüksek ihtimal soğutucu ya da termal macunda.

Pf240'tan çok çektim bir garantiye yolla derim. Pompa arızası veya radyatör ile ilgili bir sorun olabilir.

Macunu çok kaçırmadığınıza da emin olun. Ayrıca PF360 5900X'i cbp açık eşkilde rahat soğutabilecek bir soğutucu cbp kapalı bu değerler çok saçma.

@YiğitUluçınar Sıvı soğutma pompasi çalışıyor mu?
Pompa çalışıyor, sesi geliyor.
Soğutucu nedir? Ya soğutucu bozuk ya da fanı tam oturtamamışsınızdır. 79 dereceye ne kadar sürede geliyor?
Silverstone Pf360, fanlar tam hepsini teker teker sıktım. 79 dereceye yaklaşık 5-6 dakikada geliyor.

Pf240'tan çok çektim bir garantiye yolla derim. Pompa arızası veya radyatör ile ilgili bir sorun olabilir.

Macunu çok kaçırmadığınıza da emin olun. Ayrıca PF360 5900X'i cbp açık eşkilde rahat soğutabilecek bir soğutucu cbp kapalı bu değerler çok saçma.
Macunu ilk başta biraz fazla kaçırdım sonra silip tekrar sıktım. Sıvı soğutma pompasının yüzeyi çok çizik dolu bir sorun yaratır mı?

Macunu ilk başta biraz fazla kaçırdım sonra silip tekrar sıktım. Sıvı soğutma pompasının yüzeyi çok çizik dolu bir sorun yaratır mı?

Sorun olmaz macun doldurur ı çiziklerin yerini amacı da o ama garantiye yolla büyük ihtimalle ya pompası ya da radyatörü sorunludur.

Ayrıca pompayı taktınız değil mi unutmadınız kablosunu.

Macundan olabileceğini düşünüyorum. Macun orijinal mı? Yenisini sürebilme ihtimaliniz var mı?
Şimdi fark ettim CPB kapalıymış ve 360mm'miş. Sorun büyük ihtimal sıvı soğutmada. Mümkünse iade edip LS720 veya LS520 bakın.

Sorun olmaz macun doldurur ı çiziklerin yerini amacı da o ama garantiye yolla büyük ihtimalle ya pompası ya da radyatörü sorunludur.

Ayrıca pompayı taktınız değil mi unutmadınız kablosunu.

Tüm kablolar tam takılı.

Macundan olabileceğini düşünüyorum. Macun orijinal mı? Yenisini sürebilme ihtimaliniz var mı?
Şimdi fark ettim CPB kapalıymış ve 360mm'miş. Sorun büyük ihtimal sıvı soğutmada. Mümkünse iade edip LS720 veya LS520 bakın.

Macun orijinal Arctic MX4.

Sanırsam önce bir garantiye yollamayı deneyeceğim kabul etmezler ise o zaman önerebileceğiniz 3000 TL bandında ASUS Armoury Crate ile uyumlu sıvı soğutucularınız var mı?

Tüm kablolar tam takılı.

Macun orijinal Arctic MX4.

Sanırsam önce bir garantiye yollamayı deneyeceğim kabul etmezler ise o zaman önerebileceğiniz 3000 TL bandında ASUS Armoury Crate ile uyumlu sıvı soğutucularınız var mı?

Hocam destekliyor mu bilmiyorum ama LS720'yi araştırabilirsiniz. ASUS Aura Sync desteklediği için onu da destekler sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı