R9 5900X çok ısınıyor ve bilgisayar kapanıyor

Dostum soğutucu arizalanmis anlamanın bir yolu diyorsun ya işte şu an yaşadığın sorun bundan kaynaklanıyor, tamirciye falan gitme öperler. Soğutucuyu düzgünce sök kutula garantiye yolla ve kendine kule tipi kaliteli bir soğutucu al bir daha böyle şeylerle uğraşma. 5 10 derece daha az ısınacak diye çekmeyin bu çileleri. Garantiden tamiri yapılır ya da yenisi yollanirsa satarsın olur biter.

Ben bu fikrinize katılmıyorum. Belirttiğiniz bu 5-10 derece, render vb. işlerde çok etki ediyor.

Çok açılmak istemiyorum ürün servisten gelene kadar beni idare etmesini istiyorum. Düzgün bir sıvı soğutma bütçeyi zorluyor 1-2 bin arası bir şey bakıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Ürününüz hangi marka bilmem ama Msi ise çok uzun sürmüyor ben servis point'e gönderdiğimde 2 gün bekledim 3. gün bana değişim mi, yoksa iade mi diye sordular. Bende iade diyip üst modeli K360 almıştım. Basit bir sıvı soğutma 1-2 hafta veya daha uzun süre bekleteceğini sanmam. Ben sıvı soğutmasız 5 gün bekledim.

Evet bu arada sıvı soğutucum MSI CoreLiquid 360r.

Çok kötü bir tercih olmuş bende de 240R vardı bu modeller kronik sorunlu. Umarım servis point size de para iadesi ya da yenisi ile değişim yapar.

Ürününüz hangi marka bilmem ama Msi ise çok uzun sürmüyor ben servis point'e gönderdiğimde 2 gün bekledim 3. gün bana değişim mi, yoksa iade mi diye sordular. Bende iade diyip üst modeli K360 almıştım. Basit bir sıvı soğutma 1-2 hafta veya daha uzun süre bekleteceğini sanmam. Ben sıvı soğutmasız 5 gün bekledim.
Msi coreliquid 360r’ı Hepsiburadadan geçen sene 1500 liraya almıştım şu an aynısı 3500-5000 lira arası. Sizce iade mi mantıklı yoksa tamir mi? Servis için acaba MSI Türkiye ile mi iletişime geçmeliyim yoksa Hepsiburada ile mi? Ooof of bütün iş bilgisayardan olunca ne yapacağımı bilmiyorum. Kafam o kadar karıştı ki. Bu arada yukarıdaki arkadaşıma katılıyorum o 5-10 derece o kadar etkiliyormuş ki. Böyle bir sistem en basit işlemde kasma yapar mı ya…

Arkadaşlar ben garanti süresince bilgisayar siz kalmasın diye öneride bulundum ayrıca uygun fiyatlı önerdiğim soğutucu Hyper 212 ile aynı performansa sahip fp bir soğutucu ve bu işlemciyi stok ayarlarında sıkıntısız kullanmasını sağlayabilir. Diğeri zaten piyasadaki alabileceği en iyi kule tipi soğutucu. Seçim arkadaşın eğer garanti süresi uzayacaksa böyle bir çözüm yolu seçebilir.

MSI CoreLiquid 360R'ı Hepsiburada'dan geçen sene 1500 liraya almıştım şu an aynısı 3500-5000 lira arası. Sizce iade mi mantıklı yoksa tamir mi? Servis için acaba MSI Türkiye ile mi iletişime geçmeliyim yoksa Hepsiburada ile mi? Ooof of bütün iş bilgisayardan olunca ne yapacağımı bilmiyorum. Kafam o kadar karıştı ki. Bu arada yukarıdaki arkadaşıma katılıyorum o 5-10 derece o kadar etkiliyormuş ki. Böyle bir sistem en basit işlemde kasma yapar mı ya…

Bende ürünü Hepsiburada üzerinden almıştım. Hb yetkilileri beni direk MSI yetkili servisine yönlendirmişti. Daha sonra MSI yetkili servisi ile mail üzerinden iletişim kurmuştum. Siz ilk önce hb destek ekibine başvurun onlar sizi doğru şekilde yönlendirir. Şu an değişim, tamir ya da iade imkanı sunarlarsa değişim isteyin aynı üründen piyasada yoksa bir üst modelini talep edin. THH olarak müşteri hakları tam olarak nedir bilmiyorum ama araştırırsınız.
Ben 240R'ı iade ettiğimde 1100₺ para iadesi alıp K360'ı 1900₺'ye almıştım. 23/11/2021'de. şu an fiyatlar aşırı fazla.

Bende ürünü Hepsiburada üzerinden almıştım. Hb yetkilileri beni direk MSI yetkili servisine yönlendirmişti. Daha sonra MSI yetkili servisi ile mail üzerinden iletişim kurmuştum. Siz ilk önce hb destek ekibine başvurun onlar sizi doğru şekilde yönlendirir. Şu an değişim, tamir ya da iade imkanı sunarlarsa değişim isteyin aynı üründen piyasada yoksa bir üst modelini talep edin. THH olarak müşteri hakları tam olarak nedir bilmiyorum ama araştırırsınız.
Ben 240R'ı iade ettiğimde 1100₺ para iadesi alıp K360'ı 1900₺'ye almıştım. 23/11/2021'de. şu an fiyatlar aşırı fazla.
Detaylı ilgi alakanız ve güzel üslubunuz için çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz. Hemen işlemlere başlayacağım.

Rica ederim hb destek ekibi seni bu şekilde yönlendirecek. Ben ürünü iade ediyormuşsun gibi varsayıp kendi yaşadığım durumu belirteyim sende nasıl adım atacağın konusunda dikkat edersin. 1. SS'teki gibi ilerleyip, 2. SS'teki gibi servispoint'e mail attığında senden bunları isteyecek. Ürün incelendikten sonra sana seçenek sunduklarında sen iade olmasını istersen. 3. resimdeki mail içeriğinde bulunan bir PDF iletilecek. Bu PDF ile satın aldığın yerden iptal ve iade talebi oluşturup bu sana gönderilen PDF dosyasını ileteceksin. Değişim talebi de aynı mantıkdadır.

2. ssteki fiyatlandırma 2021/11/19 tarihinin fiyatlandırması güncel fiyat değişiklik gösterebilir.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2022.12.02 - 14.35.11.40.png
    Desktop Screenshot 2022.12.02 - 14.35.11.40.png
    37,7 KB · Görüntüleme: 15
  • Desktop Screenshot 2022.12.02 - 14.53.09.84.png
    Desktop Screenshot 2022.12.02 - 14.53.09.84.png
    75 KB · Görüntüleme: 14
  • Desktop Screenshot 2022.12.02 - 14.35.40.72.png
    Desktop Screenshot 2022.12.02 - 14.35.40.72.png
    39,5 KB · Görüntüleme: 15
Rica ederim hb destek ekibi seni bu şekilde yönlendirecek. Ben ürünü iade ediyormuşsun gibi varsayıp kendi yaşadığım durumu belirteyim sende nasıl adım atacağın konusunda dikkat edersin. 1. SS'teki gibi ilerleyip, 2. SS'teki gibi servispoint'e mail attığında senden bunları isteyecek. Ürün incelendikten sonra sana seçenek sunduklarında sen iade olmasını istersen. 3. resimdeki mail içeriğinde bulunan bir PDF iletilecek. Bu PDF ile satın aldığın yerden iptal ve iade talebi oluşturup bu sana gönderilen PDF dosyasını ileteceksin. Değişim talebi de aynı mantıkdadır.

2. ssteki fiyatlandırma 2021/11/19 tarihinin fiyatlandırması güncel fiyat değişiklik gösterebilir.
Gönderdim hocam. Bilgisayarcıya gittim sorun belirttiğiniz gibi sıvı soğutmadaymış. Bios ekranında bile 70 dereceyi gördü ve artmaya devam ediyordu. Sıvının geçtiği borular bile sıcaktı. Söküp servise kargoladık. Bilgisayarcı sağolsun kendinden bir stok fan taktı öyle baktı bios ekranında bu sefer 40-45 derece civarında seyretti, bu dereceleri geçmedi. Servisle telefonda konuştum servis süresinin 1 hafta olduğunu söylediler. Ben Antalya’da yaşıyorum kargo gitti geldi derken 10-12 günü bulur diye düşünüyorum. Sanırım o zamana kadar yeni bir soğutucu almaya gerek yok bu stok fanla fotoğraf ve video işlerimi bilgisayarı dinlendire dinlendire yapabilirim. Ürünün garantisi bitince (seneye) iyi bir sıvı soğutma alırım. Herkese tekrar çok ama çok teşekkür ederim. Konunun çözüldüğünü düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı