R9 5900X çok ısınıyor ve bilgisayar kapanıyor

Arkadaşlar öncelikle süper hızda yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bir bilgisayarcıyı aradım o da telefonda bana işlemcinin tırnakları var genelde onlar kırılıyor ondan olmuş olabilir dedi. (?) Henüz götüremedim. Gün içinde bilgisayarcıya uğramaya çalışacağım. Soğutucunun sorunlu olduğunu nasıl anlayabilirim? Tamircinin eline düşüp yanlış bir işlem yaptırmak, oyalanmak istemiyorum açıkçası.
Bilgisayarcı mükemmel uydurmuş. Bilgisayarcıya değil servise yollayın. Bilgisayarcıya yollarsanız 5900X 3900X olarak geri dönebilir.

Rica ederim hb destek ekibi seni bu şekilde yönlendirecek. Ben ürünü iade ediyormuşsun gibi varsayıp kendi yaşadığım durumu belirteyim sende nasıl adım atacağın konusunda dikkat edersin. 1. SS'teki gibi ilerleyip, 2. SS'teki gibi servispoint'e mail attığında senden bunları isteyecek. Ürün incelendikten sonra sana seçenek sunduklarında sen iade olmasını istersen. 3. resimdeki mail içeriğinde bulunan bir PDF iletilecek. Bu PDF ile satın aldığın yerden iptal ve iade talebi oluşturup bu sana gönderilen PDF dosyasını ileteceksin. Değişim talebi de aynı mantıkdadır.

2. ssteki fiyatlandırma 2021/11/19 tarihinin fiyatlandırması güncel fiyat değişiklik gösterebilir.
Hocam Hepsiburada sanırım stok sıkıntısından dolayı ürünün bir üst modeli MPG serisinden K240'ı teklif etti. Benim ürünüm 3 fanlıydı. Sizce 360R ve K240 arasında nasıl fark var? Benim sistemime K240 yeter mi?

Hocam Hepsiburada sanırım stok sıkıntısından dolayı ürünün bir üst modeli MPG serisinden K240'ı teklif etti. Benim ürünüm 3 fanlıydı. Sizce 360r ve K240 arasında nasıl fark var? Benim sistemime K240 yeter mi?

K serisinin pompası daha iyi kaliteli ve K240 ile K360 arasında tek fark radyatör boyutu. Şimdi ikisinin vereceği sonuç nasıl olur bilemem.
Siz yine de bir üst modelini alabilme imkanınız var mı onu bir sorun. Eğer 360mm olanını veremiyorlarsa K240 al bir süre kullan performans olarak seni tatmin etmezse 2. El'de güzel bir fiyata satarsın. Şimdi 360R'ın para iadesini alsan K240'ı bile zor alırsın. Yani daha pahalıya denk gelir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

K serisinin pompası daha iyi kaliteli ve K240 ile K360 arasında tek fark radyatör boyutu. Şimdi ikisinin vereceği sonuç nasıl olur bilemem.
Siz yine de bir üst modelini alabilme imkanınız var mı onu bir sorun. Eğer 360mm olanını veremiyorlarsa K240 al bir süre kullan performans olarak seni tatmin etmezse 2. El'de güzel bir fiyata satarsın. Şimdi 360R'ın para iadesini alsan K240'ı bile zor alırsın. Yani daha pahalıya denk gelir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Evet yazdım bakalım 360 verirlerse müthiş olur. Vermezlerse de mecburen bunu kabul ederim.

Hocam hala konuşuyorum 360R v2 yani aynısının v2 modelini önerdiler ya da k240 versiyonu sizce hangisini seçmeliyim?

Son düzenleme:
Evet yazdım bakalım 360 verirlerse müthiş olur. Vermezlerse de mecburen bunu kabul ederim.

Hocam hala konuşuyorum 360r V2 yani aynısının V2 modelini önerdiler ya da K240 versiyonu sizce hangisini seçmeliyim?

Benim bildiğim kadarıyla V2 olanlarda sadece LGA 1700 soket aparatı oluyor. Pompa kalitesi olarak CoreLiquid k serisi daha iyi hem de pompa üzerinde bulunan Fan'da işlemci çevresini bir nebze serin tutma konusunda faydalı oluyor.

Kullandığın Kasa'da hava akışı iyi ise ısı problemi yaşamazsın bence. Ben kasamın fanları yerine 3 adet Sickleflow 12cm ARGB fan kullanıyorum hava sirkülasyonu konusunda hiç üzmedi. Kasanın kendi fanlarından memnun değildim.

Benim bildiğim kadarıyla V2 olanlarda sadece LGA 1700 soket aparatı oluyor. Pompa kalitesi olarak CoreLiquid k serisi daha iyi hem de pompa üzerinde bulunan Fan'da işlemci çevresini bir nebze serin tutma konusunda faydalı oluyor.

Kullandığın Kasa'da hava akışı iyi ise ısı problemi yaşamazsın bence. Ben kasamın fanları yerine 3 adet Sickleflow 12cm ARGB fan kullanıyorum hava sirkülasyonu konusunda hiç üzmedi. Kasanın kendi fanlarından memnun değildim.
Yani k240 2 fanlı olmasına rağmen 360r’dan daha iyi bir soğutma mı sağlar? Kasam TD500 mesh kendi fanlarını kullanıyorum.

360mm radyatör, 240mm radyatör'den illaki daha iyidir ama bahsetiğin 360r kronik sorunlu. Bunuın V2 olması onu düzgün yapmıyor. Bir de pompa nesli farklı kalitesi farklı, ben V2 diye yenilenmiş olarak görmüyorum tek eklentisi LGA 1700 soket aparatı içinden çıkması benim için eğer CoreLiquid K240 V2 verirlerse onu da içinde LGA 1700 çıkıyor. V2'lerin ilk sürümden tek farkı bu soket aparatı. 360R'ı aldığında yine bozulma ihtimali yüksek. CoreLiquid R kullananların çoğu şikayetçi. Ben CoreLiquid K kullanıpta şikayetçi olanı çok görmedim. Baktın 360R'a göre K240 performansını beğenmedin. Satarsın, satarkende zorlanmazsın. CoreLiquid R gibi kara bir lekesi yok. Üstüne ekler tekrar daha iyi 360 alırsın.

360mm radyatör, 240mm radyatör'den illaki daha iyidir ama bahsetiğin 360r kronik sorunlu. Bunuın V2 olması onu düzgün yapmıyor. Bir de pompa nesli farklı kalitesi farklı, ben V2 diye yenilenmiş olarak görmüyorum tek eklentisi LGA 1700 soket aparatı içinden çıkması benim için eğer CoreLiquid K240 V2 verirlerse onu da içinde LGA 1700 çıkıyor. V2'lerin ilk sürümden tek farkı bu soket aparatı. 360R'ı aldığında yine bozulma ihtimali yüksek. CoreLiquid R kullananların çoğu şikayetçi. Ben CoreLiquid K kullanıpta şikayetçi olanı çok görmedim. Baktın 360R'a göre K240 performansını beğenmedin. Satarsın, satarkende zorlanmazsın. CoreLiquid R gibi kara bir lekesi yok. Üstüne ekler tekrar daha iyi 360 alırsın.
Hocam inanır mısınız değişim süreci hala devam ediyor... Yine aynısıyla değiştireceklermiş, stok ise Ocak üçüncü haftada gelecekmiş. Ben de Amazon'da K360'ı 5.400 TL'ye buldum. Planım erkenden iyi bir sıvı soğutma alıp eski ürünün değişimi olunca onu sıfır olarak satmak. Sizce 5400 TL'ye K360 mı almalıyım yoksa başka alternatif var mı?

Hocam inanır mısınız değişim süreci hala devam ediyor... Yine aynısıyla değiştireceklermiş, stok ise Ocak üçüncü haftada gelecekmiş. Ben de Amazon'da K360'ı 5.400 TL'ye buldum. Planım erkenden iyi bir sıvı soğutma alıp eski ürünün değişimi olunca onu sıfır olarak satmak. Sizce 5400 TL'ye K360 mı almalıyım yoksa başka alternatif var mı?
Bu modelleri de çok övüyorlar. Aynı işlemcilerle yapılmış testleri bulabilirseniz bi karşılaştırma yapın tabi.

Bu modelleri de çok övüyorlar. Aynı işlemcilerle yapılmış testleri bulabilirseniz bi karşılaştırma yapın tabi.
Hocam teknik olarak çok anladığım şeyler değil ki ya :( direkt inceleme videosu gibi bir şey de bulamadım hep teknik karşılaştırmalar var

Yeni konular

Geri
Yukarı