R9 5900X için anakart, soğutucu ve PSU önerisi

bilallica

Hectopat
1610484079434.png

Merhaba arkadaşlar, büyük bilgisayar; çok alan derdinden kurtulup güzel bir cubic PC topladım. Workstation olarak çalıştıracağım. 3D ağırlıklı, video render ve 3D render bol bol olacak, GPU render da isteyen çeşitli yazılımlarla uğraşıyorum.

Kendime anart olarak Gigabyte B450 I AORUS PRO aldım. Anakartın sitesinde inceledim ve oldukça yeterli geldi. Ufak bir bilgisayar da olacağı için 2 slot var ama 64 GB'a kadar destekliyor. Ben şimdilik 2x16 GB 3200 MHz RAM'ler kullanacağım. Ayrıca 3600 MHz'a kadar desteği de olması çok iyi benim açımdan.

1X PCI Express X16 yuvası olması da çok iyi, ekran kartım için yeterli güç sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Güç kaynağı 500W şimdilik ama o da yeterli gibi duruyor benim için.

Soğutucu olarak da 150 TL'ye şöyle bir ürün aldım: GAMETECH FREEZER HD2.4 Rainbow 4x Bakır Kule Tipi İşlemci Fanı ★ diğer firmaların ürünlerinden hiç farklı durmuyordu, denemek istedim şansımı.

Sizin bu sistem için öneriniz ne olurdu; 1) anakart 2) soğutucu 3) PSU önerisi vermek isteseydiniz? Yoksa rahatlıkla yeter diyebilir miyiz?

Teşekkür ederim vakit ayırıp inceleyen arkadaşlara şimdiden.

Anakart olarak bunu önerebilirdim, O B450, R9 5900X için pek uygun değil. Ayrıca o soğutucu nasıl soğutacak merak ediyorum.

Veya bunu.

Son düzenleme:
Bu sistemde bir deneme amacım var, bu ürünler bile 12.000 TL yapıyor. Ramler elimde var onlar fiyata dahil değil, onlar da 1400 TL idi; toplamda 14.000 TL diyelim düz. Bu rakamlar beni zaten yeterince zorlayan rakamlar. Anakartın sitesinde yeterlidir yazıyor; neden x570 öneriliyor? Ben detaylarını merak ediyorum bu konunun.

Ekran kartı : MSI Ventus RTX 2060 Super

Yeni konular

Geri
Yukarı